GMINY:


Dębowa Łąka
Książki
Wąbrzeźno
Miasto Wąbrzeźno


Plan Włączenia Społeczności:


PARTNERZY:


Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
Mechanizm Finansowy EOG
Norweski Mechanizm Finansowy
Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny Kapitał Ludzki


Menu główne

Start
Mapa serwisu

Sieć współpracy

Sieć LGD

Start arrow Rolników arrow Ogólnokrajowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
Ogólnokrajowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" PDF Drukuj
20.01.2011.

KRUS ogłasza nową edycję konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Organizowany jest już po raz IX. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do dnia 15 marca 2011 r.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dr inż. Henryk Smolarz, ogłasza regulamin kolejnego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii podmiotów prowadzących indywidualną działalność rolniczą. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Agencja Nieruchomości Rolnych, która prowadzi eliminacje dla odrębnej kategorii zakładów rolnych. dobywca I miejsca w kraju i tytułu najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego wśród producentów prowadzących indywidualną produkcję rolniczą  otrzyma główną nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezesa KRUS. W minionym roku był nią wysokiej klasy ciągnik rolniczy firmy FARMER.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i formularzem zgłoszenia, dostępnymi na stronie www.krus.gov.pl.

Zgłoszenia na formularzu  Kasa przyjmuje do 15 marca br. Kryteria oceny uczestników są niezmienne. Regulaminowe punkty zdobywa się m.in. za:

  • ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy,
  • stan budynków inwentarskich i gospodarczych, w tym: stan schodów i używanych drabin oraz instalacji i urządzeń elektrycznych,
  • wyposażenie maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie w osłony ruchomych części, podpory i inne zabezpieczenia,
  • stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych,
  • warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich,
  • stosowanie, stan i jakość środków ochrony osobistej i odzieży roboczej,
  • przechowywanie i jakość nawozów chemicznych,
  • wyposażenie w sprzęt p.poż., 
  • ogólną estetykę gospodarstwa,
  • praktyczną znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

W minionym roku w konkursie z nagrodami przewidzianymi na każdym etapie  eliminacji: regionalnych, wojewódzkich i centralnych,  o tytułowe miano: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rywalizowało 1001 indywidualnych gospodarstw rolnych. Łącznie w ośmiu edycjach uczestniczyło 11 197 podmiotów w kategorii producentów indywidualnych i 812 w kategorii zakładów rolnych.

Informacja przekazana przez OR KRUS w Bydgoszczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

  

Portal funkcjonuje w ramach poddziałania “Wsparcie przygotowawcze” w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020