GMINY:


Dębowa Łąka
Książki
Wąbrzeźno
Miasto Wąbrzeźno


Plan Włączenia Społeczności:


PARTNERZY:


Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
Mechanizm Finansowy EOG
Norweski Mechanizm Finansowy
Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny Kapitał Ludzki


Menu główne

Start
Mapa serwisu

Sieć współpracy

Sieć LGD

Start
Życzenia świąteczne
23.12.2013.
 
Nabór wniosków - tylko do 31 stycznia
19.12.2013.
Do 31 stycznia br. trwać będzie nabór wniosków z zakresu Małych Projektów i Odnowy Wsi. Szczegółowe informacje dostępne są (tutaj).

 
Wyniki konkursu fotograficznego
15.12.2013.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”, Fundacja Lokalna Grupa Działania „Wieczno”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ mają przyjemność ogłosić rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego  „LGD w obiektywie – tajemnice przydrożnych figurek i kapliczek”.


Czytaj całość…
 
Planowanie i realizacja projektów - warsztaty
09.12.2013.
Do dnia 2 stycznia 2014 r. przedłużono nabór na organizowane  przez Fundację Wspomagania Wsi, warsztaty pt.: „Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw” – zaplanowane na 16-19 stycznia 2014 r.
Czytaj całość…
 
Jarmark Adwentowy
08.12.2013.
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zapraszają do udziału w Jarmarku Adwentowym, który odbędzie się w siedzibie Oddziału KPODR w Przysieku w sobotę 14 grudnia 2013 roku o godz 10:00.
Czytaj całość…
 
Szkolenie dla hodowców gęsi
21.11.2013.
Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Toruniu i Fundacja Agro-Wsparcie we Wróblach zapraszają na cykl szkoleń pn. „Gęsi hodujesz – na tym zyskujesz”, których tematem będą warunki hodowli, żywienie, ochrona zdrowia i odchów gęsi oraz wartości kulinarne i odżywcze mięsa gęsiego. Szkolenia przeznaczone są dla osób zainteresowanych hodowlą gęsi w małych stadach, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i potencjalnych hodowców. Więcej informacji (tutaj).
 
Jarmark Adwentowy
21.11.2013.
Do 30 listopada producenci żywności ekologicznej, wytwórcy produktów regionalnych i lokalnych, autorzy rękodzieła ludowego i artystycznego mogą zgłaszać chęć udziału w Jarmarku Adwentowym, który odbędzie się 14 grudnia w Przysieku.Celem jarmarku, organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, jest zachowanie tradycji związanych z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia, promocja atrakcji spotykanych na wsi teraz i dawniej, produktów rolnictwa ekologicznego i potraw tradycyjnych.Więcej informacji (tutaj).
 
Ostatnie dni naboru do Razem Możemy Więcej
12.11.2013.
Jeszcze tylko do 18 listopada br. fundacje, stowarzyszenia oraz podmioty kolegialne – np. rady sołeckie czy koła gospodyń wiejskich, mające siedzibę i działające na terenach wiejskich mogą ubiegać się o dotacje w ramach programu „Razem Możemy Więcej”. Granty można przeznaczyć na projekty z zakresu rozwoju kulturowo-historycznego, inicjatyw społecznych oraz ochrony i promocji zdrowia.
Czytaj całość…
 
Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku
07.11.2013.
W tym roku już po raz piąty samorząd województwa zaprasza do wspólnego biesiadowania przy kujawsko-pomorskiej gęsinie. W ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” odbędzie się wiele wydarzeń promujących spożywanie smacznego i zdrowego mięsa z gęsi. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwieńczeniem akcji będzie uroczysty obiad w Pałacu Prezydenckim w Warszawie (11 listopada) oraz skierowany do mieszkańców województwa Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku (10-11 listopada).

Czytaj całość…
 
Wieś z pomysłem - program Razem Możemy Więcej
28.10.2013.
Warsztaty komputerowe dla dorosłych, inscenizacje tradycyjnych obrzędów ludowych czy ścieżki edukacyjne i historyczne – to przykładowe projekty, które mogą zrealizować mieszkańcy terenów wiejskich przy wsparciu finansowym uzyskanym w ramach „Razem Możemy Więcej”. 22 października br. rozpoczął się nabór do VIII edycji programu Fundacji EFRWP.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 479

  

Portal funkcjonuje w ramach poddziałania “Wsparcie przygotowawcze” w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020