Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

Stypendia Pomostowe dla studentowPrzypominamy, że LGD Ziemia Wąbrzeska zostało włączone do Programu Stypendiów Pomostowych. Dzięki temu możliwe będzie udzielenie siedmiu stypendiów na I rok studiów dla uzdolnionych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z obszaru działania grupy. Wysokość stypendium to 500,00 zł miesięcznie, wypłacanych przez okres 10 miesięcy w roku akademickim 2017/2018.

Jakie warunki musi spełniać kandydat do stypendium?
Maturzysta, aby ubiegać się o stypendium w ramach XVI edycji Programu Stypendiów Pomostowych w II segmencie musi ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2017 r., zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych, mieszkać na terenie obszaru LGD (gmina Dębowa Łąka, Książki, Ryńsk lub miasto Wąbrzeźno), pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1600 zł brutto lub 1800 zł brutto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, osiągać dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze, a także posiadać rekomendację naszego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące Programu Stypendiów Pomostowych, m. in. Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla studentów w ramach XVI edycji Programu Stypendiów Pomostowych w raku akademickim 2017/2018 Segment II, algorytm wg którego przeliczane są punkty z pisemnych egzaminów maturalnych, terminarz i wniosek on-line dostępne są na: http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/aplikowanie/. Przypominamy, że do składania wniosku on-line uprawnione są wyłącznie osoby, które uzyskały rekomendację Stowarzyszenia LGD Ziemia Wąbrzeska.

Co powinien zrobić maturzysta, który chciałby aplikować o stypendium pomostowe?
Po pierwsze kandydat do stypendium powinien zapoznać się z opisem programu stypendiów pomostowych, dostępnym na stronie www.stypendia-pomostowe.pl, a także warunkami, jakie musi spełnić, aby uczestniczyć w Programie oraz regulaminem i wykazem niezbędnych dokumentów. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o rekomendację na stypendium pomostowe do Biura LGD. Jeżeli kandydat spełnia warunki dostępu do programu stypendiów pomostowych i otrzymał rekomendację LGD może złożyć wniosek on-line. Nadmieniamy, że aplikacja będzie aktywna do dnia 18 sierpnia, godz. 16:00. Wydrukowany wniosek on-line wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w terminie do 25 sierpnia do Biura LGD.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Odwiedź nas na Facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Śledzie po francusku

Działania aktywizujące to narzędzie niezbędne do ...

Przecierana zupa rybna z ...

Niebawem zakończymy tegoroczne warsztaty ...

Darmowy kurs komputerowy ...

Chcesz założyć stronę internetową? Masz trudność ...

Zapachniało Wigilią w ...

Od 27 listopada realizujemy w gminach ...

Scroll to top

logo 2