Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

ankietaLokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zakończyła pierwsze nabory wniosków w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022. W okresie od 17 do 31 lipca mieszkańcy obszaru objętego strategią, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na tym terenie, a także jednostki samorządu terytorialnego mogli ubiegać się o dofinansowanie projektów, a łączna pula środków udostępniona w ramach trzech konkursów, to ponad 3 miliony złotych.

W ramach ogłoszonych naborów dla działań finansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wpłynęło łącznie 21 wniosków. W odpowiedzi na pierwszy z konkursów, który dedykowano osobom zainteresowanym podjęciem działalności gospodarczej, wpłynęło 14 wniosków o przyznanie pomocy, przy czym limit naboru pozwala na przyznanie 20 premii w wysokości 60 000,00 zł każda. W ramach drugiego z naborów adresowanego do przedsiębiorców, który umożliwia rozwój istniejących już przedsiębiorstw, wpłynęło 5 wniosków na kwotę pomocy 713 360,00 zł. Pula środków udostępnionych w ramach tego naboru to 1 mln złotych. Natomiast w odpowiedzi na trzeci z naborów, który skierowany był jednostek samorządu terytorialnego, wpłynęły 2 wnioski na kwotę 929 214.
Zgodnie z przyjętymi procedurami wynikającymi z ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności, LGD ma teraz 45 dni od dnia następującego po ostatnim dniu naboru, aby dokonać oceny zgodności operacji z LSR, wybrać operacje oraz ustalić kwotę wsparcia.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Wnioski o p. pomocy

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Odwiedź nas na Facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Konkurs nr 8/2018 ...

  OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW ...

Konkurs nr 7/2018 ...

  OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW ...

Zapraszamy na moc ...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia ...

My też tam byliśmy

2 września w Wąbrzeźnie odbyło się ...

Scroll to top

logo 2