Dzisiaj jest: 23 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

001W dniach od 12 do 22 marca Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska była organizatorem warsztatów kulinarnych o tematyce wielkanocnej. Łącznie na terenie gmin: Dębowa Łąka, Książki, Ryńsk oraz w Wąbrzeźnie odbyło się osiem warsztatów, w których uczestniczyło 136 osób. Zajęcia prowadził trener kulinarny - pani Elżbieta Tomaszewska, na co dzień właścicielka firmy „COOK WITH ELA”. W programie warsztatów znalazło się gotowanie babki wielkanocnej, faszerowanie jaj oraz gotowanie żurku na zakwasie.
Celem warsztatów było udoskonalanie umiejętności kulinarnych uczestników, jak również aktywizacja lokalnej społeczności oraz kultywowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych.


Uczestnicy warsztatów wspólnie przygotowali klasyczne potrawy wielkanocne: babkę, żurek na zakwasie oraz faszerowane jajka po staropolsku. Co ciekawe - te tradycyjne potrawy przyrządzone zostały w nieszablonowy sposób, z nutką nowoczesności: żurek – na zakwasie owsianym oraz kleksem z bitej śmietany, chrzanu i kolorowego pieprzu, jajka - faszerowane pastą z awokado. Uczestnicy warsztatów ugotowali również babkę wielkanocną. Wspólne gotowanie było także okazją do wymienienia się przepisami, często przekazywanymi w naszych rodzinach z pokolenia na pokolenie.  

 

001 002
003 004
005 006
przepis 1 przepis 2

 

Pobierz przepisy w PDF

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Wnioski o p. pomocy

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Odwiedź nas na Facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Walne Zebranie Członków

W dniu 28 czerwca 2018 r. o godz. 9.00, w ...

BORY TUCHOLSKIE – ...

Lokalna Grupa Działania „Bory ...

ABC pozarządowego biznesu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia ...

Podążaj za Patrolem ...

Scroll to top

logo 2