#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 22 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

ziemia„Ekoprzedszkolak, czyli czysta akcja – segregacja!” - taki tytuł nosi projekt Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska, który otrzymał dofinansowanie w ramach IV edycji konkursu grantowego TU MIESZKAM TU ZMIENIAM organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska. Decyzją komisji konkursowej wąbrzeska organizacja pozarządowa otrzyma grant o wartości 7 tysięcy złotych.
Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym na terenie działania naszej grupy. Jedną ze słabych stron tego obszaru jest niska świadomość ekologiczna lokalnej społeczności, co wpływa na wzrost zanieczyszczenia środowiska. Działaniem pozwalającym ograniczyć ten proces jest właśnie edukacja ekologiczna.

Wnioski z analizy SWOT opracowanej dla potrzeb lokalnej strategii rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022 postanowiliśmy przełożyć na realia przedszkolne. Dlaczego? Ponieważ to w rękach młodego pokolenia jest nasza przyszłość, nie tylko lokalnie, ale i globalnie. W ramach projektu zostaną zakupione kolorowe pojemniki do segregacji opadów oraz pakiet materiałów dydaktycznych – interaktywne ciężarówki do recyklingu i sortowania opadów, gry memo „Proste sposoby na ochronę przyrody”, gry planszowe „Ekobohater” oraz edukacyjne maty podłogowe typu czas rozkładu różnych odpadów niesegregowanych.
Co warte uwagi, to fakt, że projekt łączy aspekty teoretyczne i praktyczne w zakresie edukacji ekologicznej. Z jednej strony zestaw materiałów dydaktycznych, który w myśl zasady nauka przez zabawę pozwoli przedszkolakom rozwinąć wiedzę w zakresie sortowania opadów, z drugiej strony praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez użytkowanie na co dzień koszów do segregacji.
Zakupione w ramach projektu pojemniki do segregacji odpadów oraz materiały dydaktyczne zostaną przekazane do 8 przedszkoli i punktów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gmin: Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk oraz Wąbrzeźna.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Inwestycje dzięki ...

Mijają blisko 2 lata od ogłoszenia pierwszych ...

II Śniadanie z ...

Już w najbliższy piątek odbędzie się drugie ...

Posiedzenie Rady ...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia ...

Targi „Lato na wsi – ...

W miniony weekend odbyły się Targi ...

Scroll to top

logo 2