#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

integrationAktywny i zaradny niepełnosprawny - taki tytuł nosi projekt Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska, który otrzymał dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2019 r., rozstrzygniętego przez Urząd Miasta Wąbrzeźna. Wąbrzeska organizacja pozarządowa otrzymała grant o wartości 5.800 złotych, natomiast całkowita wartość projektu wynosi 7.200 zł. Planowany termin realizacji projektu to marzec-maj 2019 r., zajęcia odbywać się będą w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz na terenie Zakładu Aktywności Zawodowej Kręgielnia „Mango”.

Organizowane dotychczas przez naszą LGD działania aktywizujące, głównie warsztaty kulinarne i artystyczne, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób niepełnosprawnych, w tym podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie. Zaobserwowaliśmy, że duże grono osób z niepełnosprawnościami, w zależności od rodzaju i stopnia ma problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, a ich opiekunowie nie do końca radzą sobie z przygotowaniem zbilansowanych produktów.
W ramach projektu przewidziano spotkanie edukacyjne z dietetykiem, sześć warsztatów kulinarnych oraz zajęcia aktywizujące ruchowo w kręgielni. Spotkanie edukacyjne z dietetykiem będzie okazją do dokonania profesjonalnej analizy składu ciała, między innymi pomiaru masy tkanki tłuszczowej, masy mięśni i poziomu wody w organizmie. Dietetyk przeprowadzi konsultacje z uczestnikami projektu oraz dobierze indywidualnie propozycje diet. Następnym etapem projektu są warsztaty kulinarne, w trakcie których przedstawione zostaną proste sposoby na przygotowanie smacznych, zdrowych i niedrogich potraw dietetycznych, które można przyrządzać na śniadanie, obiad i kolację. Projekt zakończą warsztaty sportowe, do dyspozycji uczestników projektu zostaną oddane kręgielnia, squash oraz siłownia. W ramach „dnia sportu” dla osób z niepełnosprawnościami zostaną przeprowadzone dwie tury zajęć gimnastyki prozdrowotnej z instruktorem fitness.
Podsumowując - głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy wśród osób niepełnosprawnych na temat korzyści wynikających z prowadzenia aktywnego trybu życia, uprawiania sportu i zdrowego odżywiania, jak również nabycie umiejętności z zakresu przygotowywania codziennych posiłków. Łącznie działaniami projektowymi zostanie objęta grupa składająca się z 30 osób niepełnosprawnych i 15 osób z otoczenia tych osób.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Zdrowych i pogodnych ...

Jak to jest zrobione?

Spodobały się Wam nasze warsztatowe zajączki ze ...

Podsumowaliśmy ankiety

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza lokalna ...

Guacamole, czyli... ...

  Kto powiedział, że pasta kanapkowa musi ...

Scroll to top

logo 2