#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 22 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

DSCN3510 „Ekoprzedszkolak, czyli czysta akcja – segregacja!” - taki tytuł nosi projekt Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska, który otrzymał dofinansowanie w ramach IV edycji konkursu grantowego „TU MIESZKAM TU ZMIENIAM”, organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska. W tym tygodniu pierwsze komplety wyposażenia trafiły do przedszkolaków w Gminie Książki. Przekazania dokonał Krzysztof Zieliński, członek Zarządu Stowarzyszenia.
Przypominamy, że decyzją komisji konkursowej Fundacji Santander Bank Polska nasza grupa otrzymała grant o wartości 7 tysięcy złotych. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym na terenie działania grupy. Jedną ze słabych stron tego obszaru jest niska świadomość ekologiczna lokalnej społeczności, co wpływa na wzrost zanieczyszczenia środowiska. Działaniem pozwalającym ograniczyć ten proces jest właśnie edukacja ekologiczna.

W ramach projektu zostały zakupione kolorowe pojemniki do segregacji opadów oraz pakiet materiałów dydaktycznych – interaktywne ciężarówki do recyklingu i sortowania opadów, gry memo „Proste sposoby na ochronę przyrody”, gry planszowe „Ekobohater” oraz edukacyjne maty podłogowe typu czas rozkładu różnych odpadów niesegregowanych.
Co warte uwagi, to fakt, że projekt łączy aspekty teoretyczne i praktyczne w zakresie edukacji ekologicznej: z jednej strony zestaw materiałów dydaktycznych, który - w myśl zasady nauka przez zabawę - pozwoli przedszkolakom rozwinąć wiedzę w zakresie sortowania opadów, z drugiej strony praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez użytkowanie na co dzień koszów do segregacji.
Zakupione w ramach projektu pojemniki do segregacji odpadów oraz materiały dydaktyczne zostaną przekazane do 8 przedszkoli i punktów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gmin: Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk oraz Wąbrzeźna.

 

DSCN3514 DSCN3516 DSCN3521
DSCN3522 DSCN3523 DSCN3525
DSCN3527 DSCN3528 DSCN3530

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO K-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Przyjdź na spotkanie z ...

Robert Makłowicz to znana osobowość telewizyjna, ...

Warsztaty, warsztaty, ...

Choć do świąt Wielkiej Nocy jeszcze sporo czasu, ...

Ogłoszenie o naborze ...

  Wąbrzeźno, 15.03.2019 r. Ogłoszenie o ...

Konsultujemy zmiany ...

Informujemy, że trwają prace nad aktualizacją ...

Scroll to top

logo 2