#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

kregleJuż w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, rozpoczynamy kolejne zadanie realizowane w ramach projektu „Aktywny i zaradny niepełnosprawny”. Przypominamy, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska otrzymało dofinansowanie na realizację zadania publicznego w 2019 r. ze środków Urzędu Miasta Wąbrzeźno w ramach działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Inauguracja projektu – w obecności burmistrza Tomasza Zygnarowskiego, nastąpiła 20 lutego na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie. Następnie podopieczni WTZ wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem i mieli okazję do wykonania profesjonalnej analizy masy ciała.

Następnym etapem projektu to zajęcia sportowe, które zostaną zorganizowane właśnie 6 kwietnia w formie dnia aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych i ich osób z ich otoczenia. Zapraszamy zatem osoby niepełnosprawne z opiekunami do Kręgielni Mango w Wąbrzeźnie, gdzie w godz. od 12:00 do 19:00 do dyspozycji odwiedzających zostanie oddana kręgielnia, bilard, siłownia, kort do squasha, piłkarzyki, rzutki oraz na życzenie grup zorganizowanych: boisko do tenisa ziemnego, piłki nożnej lub siatkówki. Ponadto w godz. od 14:00 do 16:00 odbywać się będą zajęcia z instruktorem fitness. W tym dniu dla gości odwiedzających kręgielnię zostanie zapewniony poczęstunek w formie serwisu kawowego, owoców i napojów. Odwiedzającym przypominamy również o sportowym stroju, niekrępującym ruchy i pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich zaplanowanych w obiekcie atrakcji.
W ramach projektu zaplanowana jest również seria warsztatów kulinarnych, w trakcie których nacisk położony zostanie na zasady zdrowego odżywiania i przygotowanie prostych i wartościowych posiłków. Podsumowując - zamysłem projektu „Aktywny i zaradny niepełnosprawny” jest wskazanie korzyści płynących z prowadzenia aktywnego trybu życia, jak również podnoszenie świadomości konsumenckiej „wiem co kupuję i wiem co jem”, która jest tak potrzebna w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że przekazana w ramach realizacji projektu wiedza i umiejętności mogą trwale podnieść standard życia osób niepełnosprawnych.


PLAKAT AiZN

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Punktujemy doradztwo

Przypominamy naszym wnioskodawcom, że jednym z ...

Sprawozdanie zatwierdzone

  25 czerwca 2019 r. odbyło się Walne ...

Maturzysto zdobądź ...

Tegorocznych maturzystów zapraszamy do ...

Fiszkę projektową czas ...

Przypominamy naszym wnioskodawcom, że jednym z ...

Scroll to top

logo 2