#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

kregleJuż w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, rozpoczynamy kolejne zadanie realizowane w ramach projektu „Aktywny i zaradny niepełnosprawny”. Przypominamy, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska otrzymało dofinansowanie na realizację zadania publicznego w 2019 r. ze środków Urzędu Miasta Wąbrzeźno w ramach działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Inauguracja projektu – w obecności burmistrza Tomasza Zygnarowskiego, nastąpiła 20 lutego na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie. Następnie podopieczni WTZ wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem i mieli okazję do wykonania profesjonalnej analizy masy ciała.

Następnym etapem projektu to zajęcia sportowe, które zostaną zorganizowane właśnie 6 kwietnia w formie dnia aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych i ich osób z ich otoczenia. Zapraszamy zatem osoby niepełnosprawne z opiekunami do Kręgielni Mango w Wąbrzeźnie, gdzie w godz. od 12:00 do 19:00 do dyspozycji odwiedzających zostanie oddana kręgielnia, bilard, siłownia, kort do squasha, piłkarzyki, rzutki oraz na życzenie grup zorganizowanych: boisko do tenisa ziemnego, piłki nożnej lub siatkówki. Ponadto w godz. od 14:00 do 16:00 odbywać się będą zajęcia z instruktorem fitness. W tym dniu dla gości odwiedzających kręgielnię zostanie zapewniony poczęstunek w formie serwisu kawowego, owoców i napojów. Odwiedzającym przypominamy również o sportowym stroju, niekrępującym ruchy i pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich zaplanowanych w obiekcie atrakcji.
W ramach projektu zaplanowana jest również seria warsztatów kulinarnych, w trakcie których nacisk położony zostanie na zasady zdrowego odżywiania i przygotowanie prostych i wartościowych posiłków. Podsumowując - zamysłem projektu „Aktywny i zaradny niepełnosprawny” jest wskazanie korzyści płynących z prowadzenia aktywnego trybu życia, jak również podnoszenie świadomości konsumenckiej „wiem co kupuję i wiem co jem”, która jest tak potrzebna w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że przekazana w ramach realizacji projektu wiedza i umiejętności mogą trwale podnieść standard życia osób niepełnosprawnych.


PLAKAT AiZN

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Zdrowych i pogodnych ...

Jak to jest zrobione?

Spodobały się Wam nasze warsztatowe zajączki ze ...

Podsumowaliśmy ankiety

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza lokalna ...

Guacamole, czyli... ...

  Kto powiedział, że pasta kanapkowa musi ...

Scroll to top

logo 2