#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

pieniadzeNasza lokalna grupa działania znalazła się w gronie 9 grup z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, które zostały nominowane do otrzymania dodatkowych środków na realizację lokalnej strategii rozwoju. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska może ubiegać się o dodatkowe 550 000,00 zł. Tzw. bonus może zostać wykorzystany na operacje w sektorze gospodarczym. Ze względu na fakt, iż nie przewidujemy naborów na dofinansowanie projektów funkcjonujących już przedsiębiorstw, co wynika ze znikomego zainteresowania potencjalnych wnioskodawców możliwością ubiegania się o przyznanie pomocy, a także dużego odsetka rezygnacji na etapie weryfikacji wniosków o przyznanie pomocy na poziomie Urzędu Marszałkowskiego, dodatkowe środki zamierzamy przeznaczyć na premie w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Dotychczas przeprowadzone nabory na podejmowanie dz. gospodarczej pozwoliły:
- podpisać 17 umów, co pozwala utworzyć 19 miejsc pracy;
- przekazać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego kolejnych 8 wniosków, których pozytywne rozpatrzenie pozwoli utworzyć 9 miejsc pracy. Wolne środki, które powstały na skutek rezygnacji wnioskodawców, w kwocie 379 098,00 zł, z uwzględnieniem dodatkowych środków, zamierzamy udostępnić mieszkańcom do końca czerwca 2019 r.
Szacujemy, że wysokość premii na podejmowanie działalności gospodarczej w najbliższym naborze wyniesie około 77 000,00 zł. Wysokość premii wynika z dostępnych środków i wartości wskaźników, które jako grupa musimy zrealizować.
Przypominamy również, że uwzględnienie dodatkowych 550 000,00 zł w budżecie LSR, umożliwia dofinansowanie projektów w ramach wdrażania strategii w wysokości 11 510 000,00 zł.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Punktujemy doradztwo

Przypominamy naszym wnioskodawcom, że jednym z ...

Sprawozdanie zatwierdzone

  25 czerwca 2019 r. odbyło się Walne ...

Maturzysto zdobądź ...

Tegorocznych maturzystów zapraszamy do ...

Fiszkę projektową czas ...

Przypominamy naszym wnioskodawcom, że jednym z ...

Scroll to top

logo 2