#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

pieniadzeNasza lokalna grupa działania znalazła się w gronie 9 grup z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, które zostały nominowane do otrzymania dodatkowych środków na realizację lokalnej strategii rozwoju. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska może ubiegać się o dodatkowe 550 000,00 zł. Tzw. bonus może zostać wykorzystany na operacje w sektorze gospodarczym. Ze względu na fakt, iż nie przewidujemy naborów na dofinansowanie projektów funkcjonujących już przedsiębiorstw, co wynika ze znikomego zainteresowania potencjalnych wnioskodawców możliwością ubiegania się o przyznanie pomocy, a także dużego odsetka rezygnacji na etapie weryfikacji wniosków o przyznanie pomocy na poziomie Urzędu Marszałkowskiego, dodatkowe środki zamierzamy przeznaczyć na premie w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Dotychczas przeprowadzone nabory na podejmowanie dz. gospodarczej pozwoliły:
- podpisać 17 umów, co pozwala utworzyć 19 miejsc pracy;
- przekazać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego kolejnych 8 wniosków, których pozytywne rozpatrzenie pozwoli utworzyć 9 miejsc pracy. Wolne środki, które powstały na skutek rezygnacji wnioskodawców, w kwocie 379 098,00 zł, z uwzględnieniem dodatkowych środków, zamierzamy udostępnić mieszkańcom do końca czerwca 2019 r.
Szacujemy, że wysokość premii na podejmowanie działalności gospodarczej w najbliższym naborze wyniesie około 77 000,00 zł. Wysokość premii wynika z dostępnych środków i wartości wskaźników, które jako grupa musimy zrealizować.
Przypominamy również, że uwzględnienie dodatkowych 550 000,00 zł w budżecie LSR, umożliwia dofinansowanie projektów w ramach wdrażania strategii w wysokości 11 510 000,00 zł.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Zdrowych i pogodnych ...

Jak to jest zrobione?

Spodobały się Wam nasze warsztatowe zajączki ze ...

Podsumowaliśmy ankiety

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza lokalna ...

Guacamole, czyli... ...

  Kto powiedział, że pasta kanapkowa musi ...

Scroll to top

logo 2