#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 25 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

business womanJuż niebawem ogłosimy ostatni nabór wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej. Przewidujemy, że w drugiej połowie lipca prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy.
Pula udostępnionych środków w ramach naboru wyniesie 929 100,00 zł, a tym samym możliwe będzie przyznanie 12 premii w wysokości 77 425,00 zł każda. Jakie zobowiązania niosą środki udostępnione w naborze?
– Premia dla osób podejmujących działalność gospodarczą niesie za sobą obowiązek stworzenia miejsca pracy i jego utrzymania przez okres 2 lat, licząc od dnia płatności końcowej. Stworzenie miejsca pracy jest realizowane poprzez samozatrudnienie lub zatrudnienie innej osoby.

Na co można przeznaczyć premię na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
– Premia na podjęcie działalności gospodarczej może być przeznaczona na poniesienie kosztów ogólnych, tj. związanych z wydatkami dot. budowy, maszyn, takimi jak honoraria architektów, inżynierów, opłaty za konsultacje, opłaty za doradztwo w zakresie zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego, w tym studia wykonalności – do 10% kosztów kwalifikowanych. Możliwy jest zakup robót budowlanych lub usług, zakup lub rozwój oprogramowania komputerowego oraz zakupu patentów, licencji lub wynagrodzeń za przeniesienie autorskich praw majątkowych lub znaków towarowych, także najem lub dzierżawa maszyn, wyposażenia lub nieruchomości, jak również zakup nowych maszyn lub wyposażenia. Osoba, która otrzyma premię, może również zakupić środek transportu, z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób łącznie z kierowcą.

LGD Ziemia Wąbrzeska zaprasza wnioskodawców do skorzystania z pomocy w przygotowaniu wniosku oraz związanych z nim dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru. Wnioskodawcy z całego obszaru objętego strategią mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji bezpośrednio w Biurze LGD, które mieści się w Wąbrzeźnie, przy ulicy Mickiewicza 12/1.
Ogłoszenie o naborze wniosków wraz z załącznikami opublikowane zostanie na stronie www.lgdwabrzezno.pl  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Niebawem ocenimy kolejne ...

W grudniu 2019 r. przeprowadziliśmy nabór ...

Kolejne granty przyznane

We wtorek, 14 stycznia br., odbyło się kolejne ...

Umowa partnerska

Przypominamy, że w terminie od 15 stycznia do 14 ...

"Sposób na Sukces" - XX ...

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza ...

Scroll to top

logo 2