#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

business womanJuż niebawem ogłosimy ostatni nabór wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej. Przewidujemy, że w drugiej połowie lipca prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy.
Pula udostępnionych środków w ramach naboru wyniesie 929 100,00 zł, a tym samym możliwe będzie przyznanie 12 premii w wysokości 77 425,00 zł każda. Jakie zobowiązania niosą środki udostępnione w naborze?
– Premia dla osób podejmujących działalność gospodarczą niesie za sobą obowiązek stworzenia miejsca pracy i jego utrzymania przez okres 2 lat, licząc od dnia płatności końcowej. Stworzenie miejsca pracy jest realizowane poprzez samozatrudnienie lub zatrudnienie innej osoby.

Na co można przeznaczyć premię na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
– Premia na podjęcie działalności gospodarczej może być przeznaczona na poniesienie kosztów ogólnych, tj. związanych z wydatkami dot. budowy, maszyn, takimi jak honoraria architektów, inżynierów, opłaty za konsultacje, opłaty za doradztwo w zakresie zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego, w tym studia wykonalności – do 10% kosztów kwalifikowanych. Możliwy jest zakup robót budowlanych lub usług, zakup lub rozwój oprogramowania komputerowego oraz zakupu patentów, licencji lub wynagrodzeń za przeniesienie autorskich praw majątkowych lub znaków towarowych, także najem lub dzierżawa maszyn, wyposażenia lub nieruchomości, jak również zakup nowych maszyn lub wyposażenia. Osoba, która otrzyma premię, może również zakupić środek transportu, z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób łącznie z kierowcą.

LGD Ziemia Wąbrzeska zaprasza wnioskodawców do skorzystania z pomocy w przygotowaniu wniosku oraz związanych z nim dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru. Wnioskodawcy z całego obszaru objętego strategią mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji bezpośrednio w Biurze LGD, które mieści się w Wąbrzeźnie, przy ulicy Mickiewicza 12/1.
Ogłoszenie o naborze wniosków wraz z załącznikami opublikowane zostanie na stronie www.lgdwabrzezno.pl  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Cudze chwalicie, swoje ...

Pod takim hasłem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju ...

Zasady obsługi w Biurze ...

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 ...

Prywatny las z dotacją z ...

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ...

Webinarium dla MŚP ...

Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy ...

Scroll to top

logo 2