#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 1 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

pieniadze mgnJeszcze w tym roku ruszą konkursy ogłaszane przez osiem Lokalnych Grup Działania z naszego województwa, którym przyznano dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorczości na swoich obszarach. Jest to szansa na wsparcie finansowe dla mieszkańców regionu, którzy poszukują funduszy na założenie własnej firmy lub rozwinięcie działalności gospodarczej. Na ten cel trafi ponad 5,3 miliona złotych.

Jak już wcześniej informowaliśmy - nasza lokalna grupa działania znalazła się w gronie 8 grup z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, które zostały nominowane do otrzymania kolejnych dodatkowych środków na realizację lokalnej strategii rozwoju. Przypominamy, że jest to już drugi „bonus” jaki Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska otrzymała, zwiększając tym samym budżet wdrażania lokalnej strategii rozwoju do wysokości 12 060 000,00 zł.

W ubiegłą środę 13 maja na wideokonferencji marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska rozmawiali z prezesami Lokalnych Grup Działania, które otrzymały zwiększone dofinansowanie. Naszą grupę reprezentował Dyrektor Biura Maciej Rataj. Szczegółowe informacje i zdjęcia z wideokonferencji dostępne są pod linkiem: https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35737-dodatkowe-5-3-miliona-zlotych-na-rozwoj-przedsiebiorczosci-na-wsi

Z dodatkowych środków w wysokości 550 000,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 skorzystają przede wszystkim mieszkańcy naszego regionu, którzy chcą założyć własną firmę. Zostaną na ten cel przyznane 275 000,00 zł. Pieniądze trafią również na rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Kwota w wysokości 275 000,00 zł zostanie przeznaczona na tworzenie obiektów małej infrastruktury, takich jak: pływające na wodzie wiaty, altany grillowe nad wodą i miejsca wypoczynku.

Informujemy również, że przeprowadzone przez naszą grupę nabory na podejmowanie działalności gospodarczej dotychczas doprowadziły do podpisania przez naszych Wnioskodawców 34 umów o dofinansowanie na szczeblu Instytucji Zarządzającej – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Poniżej zamieszczamy zestawienie lokalnych grup działania ze zwiększonymi środkami finansowymi na wsparcie realizacji operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Lista LGD wraz z dodatkowymi kwotami na realizację lokalnych strategii rozwoju

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

„Polska wieś – ...

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we ...

XIX edycja Programu ...

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany ...

Startują marszałkowskie ...

Oferowane przez Toruńską Agencję Rozwoju ...

Bezpłatne webinarium

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online ...

Scroll to top

logo 2