#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

Newsletter

 

pgrs„Równać szanse” to konkurs grantowy dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Równać Szanse to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a jego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Partnerem regionalnym jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, które obejmuje swoim zasięgiem teren północno-wschodniej Polski.

Cel konkursu?

Celem Regionalnego Konkursu Grantowego jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku, oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów. Dotacje przyznawane są na projekty współtworzone przez młodzież i przez nią realizowane. Celem projektów jest rozwój kompetencji społecznych, zaś tematem przewodnim może być teatr, taniec, muzyka, film, historia czy inny pomysł, który wynika z potrzeb i pasji młodych ludzi.

Do kiedy trwa konkurs?

Wnioski w konkursie przyjmowane są do 27.10.2020 do godz. 12:00 wyłącznie przez generator wniosków dostępny na stronie https://bit.ly/RKG_RownacSzanse2020: Tam też znajdują się dokumenty konkursowe: zasady konkursu, wzór wniosku i kryteria oceny merytorycznej.

W jakiej wysokości są przyznawane granty?

Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat. Dofinansowane projekty będą realizowane od 1 lutego do 31 lipca 2021 r.

Kto może ubiegać się o dotacje?

O dotację mogą ubiegać się następujące instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:
• powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
• miejskie i gminne domy kultury,
• organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
• Ochotnicze Straże Pożarne,
• nieformalne grupy dorosłych.

Kim są uczestnicy?

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.

Zapraszamy do kontaktu:

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Paweł Wilk, tel. 796-538-105, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Kinga Buńda, tel. 518-162-431, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

RS 2020 spotkania
RS 2020 info

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Ostatnie wiadomości

Życzenia Wielkanocne ...

Ochrona środowiska – ...

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział ...

Komunikacja też jest ...

Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata ...

Festiwal Polska od ...

Festiwal „Polska Od Kuchni” to ...

Scroll to top

logo 2