#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 28 Listopad 2020    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

zaprawyNarodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy jesienny konkurs pn. „Domowe przetwory w kolorach jesieni - konkurs na przepis ze zdjęciem”. Celem konkursu jest dokumentacja tradycyjnych i nowoczesnych domowych sposobów utrwalania żywności oraz ich szeroka popularyzacja. Pokaż jakie robisz przetwory na zimę! Dla autorów najciekawszych przepisów przewidziane są nagrody pieniężne.

Jesień to czas robienia zapasów na zimę. W tym okresie wiele osób sięga do domowych receptur na sprawdzone przetwory. To idealny moment, aby pozyskać te przepisy i udokumentować zwyczaj robienia domowych zapasów. Pokaż jak przygotowujesz się do zimy! Czy robisz przetwory, a może suszonki, czy soki? Jaki jest twój sposób żeby zachować ten niepowtarzalny smak owoców, warzyw i ziół? Podziel się swoimi przepisami na dżemy, marmolady, kompoty, pikle czy soki.

Zaprezentuj szczyt „listy przebojów” swojej słoikowej półki z przetworami. Opowiedz nam o swoich rodzinnych tradycjach. Wszystkie przetwory mile widziane! A może korzystasz z darów lasu i łąki (jak na przykład: jarzębina, głóg, żurawina, borówki, czarny bez, kalina, pigwa, orzechy, arcydzięgiel, jeżyny, róża itp.). Organizatorzy konkursu liczą na zgłoszenia od Bałtyku do Tatr - na piękne kolorowe zdjęcia, przepisy wzbogacone o krótkie historie, jak zagościły na waszych stołach. Konkurs jest skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, sadowników, gospodarstw domowych, społeczności lokalnych, obszarów wiejskich - Gminnych Ośrodków Kultury, Regionalnych Ośrodków Kultury, lokalnych klubów i świetlic, szkół rolniczych i gastronomicznych.

Przepisy i zdjęcia jesiennych przetworów można przesyłać w terminie do 6 grudnia 2020 roku. Ocenie będą podlegać: oryginalność przepisu, wpisanie się przepisu w cele i idee konkursu, jakość i estetyka zdjęcia przedstawiającego efekt końcowy. Zgłoszenia do Konkursu należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. na zasadach wskazanych w Regulaminie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Organizatora: www.nikidw.edu.pl

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Prześlij zdjęcie do ...

Jak co roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa ...

E-szkoła na popołudnia

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? ...

Współpraca z grzybami w ...

20 listopada złożyliśmy wniosek o przyznanie ...

Webinarium o krzewach i ...

W imieniu Centrum Doradztwa Rolniczego w ...

Scroll to top

logo 2