#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 6 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Petra, Fryderyka, Artur

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

KonferencjaW piątek 3 listopada o godz. 12:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Ryńsk odbyła się konferencja prasowa podsumowująca efekty rekrutacji stypendystów do Programu Stypendiów Pomostowych. Przypominamy, że w bieżącym roku akademickim 2017/2018 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska jako jedna z sześciu nowych organizacji pozarządowych została włączona do ogólnopolskiego programu stypendialnego. W ramach programu studenci pochodzący ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w publicznych uczelniach krajowych.

Spotkanie poprowadził Dyrektor Stowarzyszenia LGD Ziemia Wąbrzeska Maciej Rataj. Stowarzyszenie LGD Ziemia Wąbrzeska reprezentował prezes Władysław Łukasik. Przedstawicielom mediów w ogólnym zarysie przedstawiono cel i zasady programu stypendialnego. Dzięki stypendiom 5 osób zamieszkujących obszar działania LGD uzyskało wsparcie finansowe w wysokości 500 zł miesięcznie na pierwszy rok studiów stacjonarnych.
Po zakończonej części informacyjnej nastąpiła bezpośrednia rozmowa dziennikarzy ze stypendystami. Świeżo upieczeni studenci mieli okazję podzielić się wrażeniami po pierwszym miesiącu nauki oraz opowiedzieć w jaki sposób przyznane stypendia są dla nich wsparciem w realiach studenckiego życia.
Drodzy Stypendyści! Otrzymane przez Was stypendium na pierwszy rok studiów potraktujcie jako dobry start w przyszłość. Nie zapominajcie, że Program Stypendiów Pomostowych, którego staliście się beneficjentami stwarza dla studentów z dobrymi wynikami w nauce możliwości ubiegania się o stypendia na II, III i IV rok studiów, stypendia językowe, zagraniczne, staże w Stanach Zjednoczonych i kraju, a nawet stypendia doktoranckie. Jeszcze raz serdecznie Wam gratulujemy i życzymy sukcesów na etapach dalszej edukacji. Informujemy, że relacja ze spotkania stypendystów będzie dostępna na łamach „Gazety Pomorskiej” oraz gazety lokalnej „CWA”.  

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Webinarium dotyczące ...

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich ...

„Bezpiecznie na wsi mamy ...

Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia ...

Sprawozdanie zatwierdzone

28 września 2022 r. odbyło się Walne Zebranie ...

Powołano Lokalne ...

W dniu 26 września 2022r. powołano Lokalne ...

Scroll to top

logo 2