#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 24 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

2021 10 13 002W miniony poniedziałek, 11 października, w świetlicy w Jarantowicach przygotowywany był materiał do filmów kulinarnych w ramach projektu współpracy pn. „Rzuć wszystko, idź na grzyby! – przygotowanie i wydanie elektronicznego przewodnika i publikacji oraz wykonanie materiałów promocyjnych”. Do udziału w filmach zaproszone zostały mieszkanki naszego obszaru działania - pani Elżbieta Tomaszewska, sołtys sołectwa Ryńsk, oraz przedstawicielka koła gospodyń wiejskich w Blizienku pani Anna Wojciechowska. Efekty prac poznamy niebawem, a filmy zostaną udostępnione w serwisie internetowym You Tube.

W ramach zadań własnych w ostatnim czasie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zakupiła także materiały promocyjne. Przypominamy, że celem projektu jest zwiększenie wykorzystania potencjału przestrzeni turystycznej, jak i popytu na produkty/ usługi oferowane przez podmioty – lokalne firmy z branży gastronomicznej. Projekt ma także za zadanie podniesienie wiedzy na temat grzybów jadalnych występujących w lasach na obszarze działania partnerów.

Kolejnym etapem projektu będzie wydanie elektronicznego przewodnika w formie aplikacji mobilnej dla telefonów komórkowych pod system Android. Aplikacja zawierać będzie najważniejsze zasady zbioru grzybów, w tym także aspekty związane z ochroną środowiska. W uzupełnieniu do aplikacji mobilnej zostanie wydany album grzybów.

Przypominamy, że w październiku 2020 r. zostało zawarte porozumienie o wspólnej realizacji projektu współpracy między czterema partnerami: Stowarzyszeniem LGD Ziemia Wąbrzeska, LGD "Podgrodzie Toruńskie", Stowarzyszeniem LGD Ziem Dobrzyńskich Region Południe oraz Stowarzyszeniem LGD "Dolina Drwęcy" w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  

2021 10 13 001 2021 10 13 003 2021 10 13 004 2021 10 13 005 2021 10 13 006

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Kujawsko-Pomorskie Dni ...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ...

Bitwa Regionów

Rozpoczęła się kolejna VII edycja konkursu ...

60 tys. zł na ...

Oddziały regionalne ARiMR rozpoczęły przyjmowanie ...

XXI edycja Programu ...

Informujemy tegorocznych absolwentów ...

Scroll to top

logo 2