#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 1 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

wedkarze 2019 09 25Projekt grupy nieformalnej z gminy Ryńsk pn. „DAJ SZANSĘ – ZŁÓW I WYPUŚĆ” został zakończony. Przypominamy, że wniosek złożony pod patronatem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska uzyskał dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł. w ramach konkursu „Inicjuj z FIO na start” ogłoszonego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica. Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu wędkarstwa i ekologii.
Odbiorcami projektu była grupa 12 uczestników: młodzieży szkolnej mieszkującej na terenie gminy Ryńsk, która wykazywała chęć uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych o tematyce wędkarskiej. Pomysł zainicjował długoletni inspektor szkolenia młodzieży wędkarskiej Jerzy Kisielewski, który razem z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Ryńsku dostrzegł realną potrzebę kształtowania wiedzy ekologicznej, szczególnie dotyczącej środowisk akwenów wodnych.

– W rejonie gminy Ryńsk występują jeziora Przydwórz, Szczurkowo i Szańce. Niestety można zaobserwować niską świadomość dotyczącą etycznego wędkowania, z uwzględnieniem okresów ochronnych połowu ryb i poszanowaniem czystości środowiska naturalnego. Pozytywne wzorce zachowań należy kształtować od najmłodszych lat, stąd powstał zamysł projektu - relacjonuje Jerzy Kisielewski, inspektor wędkarstwa.
Projekt odbywał się od maja do września 2019 r i obejmował zajęcia teoretyczne, które odbywały się w Szkole Podstawowej w Ryńsku, oraz zajęcia praktyczne w terenie: na boisku i nad jeziorem. Niekwestionowaną atrakcją były zawody z nagrodami podczas zajęć spinningowych i spławikowych nad jeziorem oraz zajęć z wędkarstwa rzutowego na boisku.
- Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy nauczyli się jak dobierać przynęty i zanęty w celu selektywnego połowu ryb. Nabyli również umiejętności w rozpoznawaniu siedlisk ryb w danym akwenie wodnym, a także wiedzę na temat budowy przynęt i receptury zanęt oraz preferencji ryb różnych gatunków. Udział w zawodach wędkarskich pozwolił na zaszczepienie w nich sportowej rywalizacji o charakterze indywidulanym i zespołowym. Jest wiele korzyści wynikających z realizacji projektu – kontynuuje Jerzy Kisielewski.
- Rekreacja wędkarska jest formą aktywności umysłowej i fizycznej. Może być podejmowana przez młodzież szkolną poza obowiązkami domowymi i nauką w celu odpoczynku i rozrywki. Wspólne wędkowanie z osobami dorosłymi lub starszym rodzeństwem może być receptą na poprawę komunikacji i zrozumienia. Oficjalne podsumowanie projektu miało miejsce 12 września, natomiast w niedzielę 15 września uczestnicy projektu spotkali się ponownie nad jeziorem Szańce, tym razem z opiekunami i rodzeństwem, by spędzić miło czas przy wspólnym ognisku.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

„Polska wieś – ...

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we ...

XIX edycja Programu ...

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany ...

Startują marszałkowskie ...

Oferowane przez Toruńską Agencję Rozwoju ...

Bezpłatne webinarium

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online ...

Scroll to top

logo 2