#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 19 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

NDPNa liście 30 zwycięskich wniosków w ramach konkursu Fundacji BGK "Na dobry początek" znalazł się nasz projekt "Językowy lodołamacz - stacja przedszkole!”. Oznacza to, że już niedługo dzięki pozyskanym środkom w wysokości 15 tysięcy złotych będziemy mogli wystartować z nową inicjatywą, która pozwoli na podniesienie standardów życia na obszarach wiejskich. Odbiorcami projektu będą dzieci z punktów przedszkolnych i przedszkoli zlokalizowanych na terenie działania naszej lokalnej grupy.

Głównym celem projektu jest zapewnienie lepszych warunków do prowadzenia efektywnej terapii logopedycznej dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W punktach przedszkolnych i przedszkolach wprowadzone zostaną nowoczesne formy edukacji dzięki zakupowi 4 zestawów multimedialnych programów logopedycznych i logarytmicznych i pakietów gier. Ponadto projekt zakłada podniesienie kompetencji 4 logopedów, którzy wezmą udział w kursie „Logopedia w praktyce nauczycieli”. Przekazane do terapii indywidualnej programy logopedyczne to aplikacja z rozbudowanym modułem diagnostycznym, interfejsem fonicznym, profesjonalnym mikrofonem, jak również szpatułkami logopedycznymi, kolorowymi piórkami i słomkami, scenariuszami zajęć logopedycznych i zestawem 150 terapeutycznych łamigłówek i wierszyków. Z kolei z pakietu logarytmicznego wychowawcy przedszkoli będą mogli korzystać codziennie w celu prowadzenia atrakcyjnych zajęć grupowych za pomocą gotowych scenariuszy z ćwiczeniami ruchowymi i słowno-muzycznymi.

Badania wykazują, że terapia logopedyczna przynosi najlepsze efekty właśnie w wieku przedszkolnym, a nieskorygowane zaburzenia wymowy u dzieci w wieku szkolnym potęgują trudności w czytaniu i pisaniu, niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie w zespole klasowym i rozwój osobowości. Mamy nadzieję, że wdrażanie nowatorskich metod pracy będzie sprzyjało wyrównaniu szans edukacyjnych i zapewnieniu przedszkolakom lepszego „startu” w szkole. Realizacja projektu zaplanowana jest na I półrocze 2020 r.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Wiemy już do kogo trafią ...

Na tą wiadomość ze zniecierpliwieniem czekało ...

Konkurs dla miłośników ...

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji ...

Wieś w innowacyjnej ...

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich organizuje ...

Szkolenie dla rolników z ...

  Dbałość o środowisko naturalne wobec ...

Scroll to top

logo 2