#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

social mediaW terminie od 29 listopada do 6 grudnia przyjmujemy wnioski o powierzenie grantu w zakresie działań na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym takich jak kluby samopomocy oraz świetlice środowiskowe.
Klub samopomocy to ośrodek wsparcia, który jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej dziennego pobytu, świadczący usługi w lokalnej społeczności, umożliwiając niezależne życie w środowisku lokalnym osobom niesamodzielnym, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Działalność tego typu placówek reguluje ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

Z kolei świetlica środowiskowa jest placówką wsparcia dziennego, wspierającą lokalną społeczność w procesie wychowywania dzieci i młodzieży. Działania świetlic środowiskowych najczęściej ukierunkowane są na dzieci i młodzież wywodzące się z rodzin patologicznych lub mających trudną sytuację materialną. Działalność tego typu placówek reguluje ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
W ramach tego naboru o grant mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi w I kwartale 2020 r. Wysokość maksymalna grantu wynosi 50 000,00 zł i stanowi 95% środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na wydatki kwalifikowalne w projekcie objętym grantem.
Wnioskodawca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego w wysokości 5% wydatków kwalifikowalnych projektu objętego grantem. Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów objętych grantem w naborze wynosi 300 000,00 PLN.

Więcej informacji:
http://www.lgdwabrzezno.pl/index.php/component/content/article/33-nabory-wnioskow/532-konkursu-iii-rpo-efs-2019-kluby-samopomocy-swietlice-srodowiskowe  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Cudze chwalicie, swoje ...

Pod takim hasłem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju ...

Zasady obsługi w Biurze ...

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 ...

Prywatny las z dotacją z ...

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ...

Webinarium dla MŚP ...

Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy ...

Scroll to top

logo 2