#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

pomocOsiem milionów złotych to wartość nowego instrumentu wsparcia w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, który skierowany zostanie do organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim. Pomoc będzie można wykorzystać na pokrycie kosztów utrzymania i działania statutowe, na pomoc społecznościom lokalnym w walce z epidemią i jej skutkami oraz na wzmożoną w czasie pandemii działalność charytatywną. Granty przyznawane będą za pośrednictwem czterech Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej działających w naszym regionie.

Na konferencji prasowej 2 czerwca marszałek Piotr Całbecki przedstawił plan uruchomienia nowych form wsparcia dla organizacji pozarządowych w regionie, które pozwolą im przetrwać kryzys, utrzymać miejsca pracy i wspomóc lokalną społeczność w walce z epidemią. Zanim pomoc zostanie uruchomiona, nowy instrument wsparcia musi uzyskać akceptację Komisji Europejskiej, a następnie konsultowany będzie z wojewodą.

- Zależy nam, by z pomocy mogły skorzystać nie tylko duże organizacje pozarządowe, fundacje i stowarzyszenia, ale też te najmniejsze, na przykład koła gospodyń wiejskich. Środki chcemy udostępniać na różne obszary działań, by o granty mogły ubiegać się wszystkie organizacje - mówił marszałek Piotr Całbecki Organizacje pozarządowe będą mogły ubiegać się o wsparcie na działania w trzech obszarach:
• realizację działalności statutowej – wsparcie finansowe pozwoli m.in. na opłacenie rachunków i zobowiązań, wypłatę wynagrodzenia dla pracowników i bieżące zakupy;
• działalność na rzecz społeczności lokalnych - m.in. zaopatrzenie mieszkańców regionu w maseczki, przygotowanie materiałów informacyjnych, pomoc w walce ze skutkami pandemii;
• zwiększenie dotychczasowego pakietu usług charytatywnych – m.in. granty na pokrycie kosztów zatrudnienia dodatkowego personelu, środki na zakup posiłków dla potrzebujących i dostarczanie żywności.

Organizacje będą mogły ubiegać się o wparcie w postaci grantów w każdym z obszarów. Wartość pojedynczego grantu wynosi do 50 tysięcy złotych. Ilość przyznanych grantów zależeć będzie od liczby pracowników zatrudnionych na etatach:
• do 5 etatów – 1 grant;
• do 10 etatów – 2 granty;
• do 15 etatów – 3 granty;
• do 20 etatów – 4 granty.

To nie jest pierwsza forma pomocy na walkę z epidemią i jej skutkami, która skierowana jest do organizacji pozarządowych. Już w tej chwili we współpracy z czterema Ośrodkami Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie realizowany jest projekt pomocowy dla podmiotów ekonomii społecznych, w tym m.in. spółdzielni socjalnych, zakładów aktywności zawodowej oraz właśnie organizacji pozarządowych. Przekazano na te działania 4 miliony złotych. W ramach projektu OWES zakupują od podmiotów ekonomii społecznej wytwarzane przez nich produkty, m.in. maseczki i środki ochrony osobistej, które trafiają następnie do podmiotów potrzebujących pomocy, m.in. domów dziecka i ośrodków młodzieżowych, DPS-ów i innych instytucji pomocy społecznej.

Za: https://kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/35850-pakiet-antykryzysowy-granty-dla-organizacji-pozarzadowych  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Dłuższa kadencja władz ...

Przyjęta ustawa o dopłatach do oprocentowania ...

Zasady obsługi w Biurze ...

Przypominamy, że od 8 czerwca zmieniły się zasady ...

Językowy lodołamacz na ...

Z początkiem 2020 r. rozpoczęliśmy realizację ...

„Co w polu piszczy?" - ...

Co w polu piszczy?” to cykl krótkich ...

Scroll to top

logo 2