#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

pasta z soczewicyDo Świat Wielkiej Nocy pozostało kilka dni. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie spotkamy się niestety na warsztatach kulinarnych, które cieszyły się dotychczas dużym zainteresowaniem. Postaramy się za to przypomnieć najciekawsze przepisy, które z powodzeniem wykorzystano w czasie takich warsztatów. Jesteśmy przekonani, że będą one dla Państwa inspiracją do przygotowania potraw na wielkanocny stół!

Przypominamy, że celem warsztatów kulinarnych było doskonalenie umiejętności kulinarnych oraz stworzenie platformy sprzyjającej wymianie doświadczeń i przepisów. Każda lokalna grupa działania poza dystrybuowaniem środków na wdrażanie projektów odpowiada również za aktywizację lokalnej społeczności, która przybiera różne formy – wyjazdów studyjnych, konkursów tematycznych, konferencji, warsztatów rękodzielniczych czy kulinarnych.

W czasie organizowanych przez naszą grupę warsztatów wracamy do zapomnianych nieraz przepisów, ale równie często łączymy tradycyjne receptury z nowymi trendami w kulinariach. W ten sposób nadążamy za duchem czasu, poznajemy nowe smaki łącząc składniki, które osobno być może nie zachęcają do degustacji, ale odpowiednio dobrane tworzą zaskakującą kompozycję smakową. Taka właśnie jest pasta z soczewicy, która za sprawą nieszablonowego połączenia czerwonej soczewicy z pestkami dyni, suszonymi pomidorami i warzywami, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zdrowego odżywiania i bycia „fit”.

Zatem prezentujemy przepis na ciekawą pastę kanapkową na wielkanocny stół.

Składniki:

- 1 szklanka czerwonej soczewicy
- ½ szklanki pestek z dyni
- ½ słoiczka suszonych pomidorów
- 50 g. oliwy
- sól i pieprz
- łyżka suszonych warzyw

Sposób wykonania:

Pestki z dyni moczymy. Soczewicę należy przepłukać i ugotować z suszonymi warzywami. Ostudzić. Pestki dyni miksujemy, następnie dodajemy suszone pomidory, soczewicę, oliwę i blendujemy wszystko razem, aż do uzyskania gładkiej masy. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.  

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Dotacje na ...

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w ...

Wsparcie dla osób ...

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w ...

Komunikat w sprawie ...

Zgodnie z § 11 ust. 5 umowy na ...

Konkurs na małe granty

Trwa nabór na małe granty realizowany ...

Scroll to top

logo 2