#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 28 Listopad 2020    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

photographerJak co roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zamierza wydać kalendarze. Dlatego też zwracamy się z prośbą o udostępnienie zdjęć z terenu poszczególnych gmin i wyrażenie zgody na wykorzystanie tych materiałów. Zdjęcia dotyczyć mogą: zabytków, pomników przyrody, panoram, czy zrealizowanych inwestycji ze środków Programu LEADER. Dla osób, które udostępnią nam swoje zdjęcia zapewniamy zestaw gadżetów upominkowych wraz z kalendarzem.

Przesłane zdjęcia powinny być tematycznie związane z obszarem terytorialnym LGD, czyli mają obrazować krajobrazy i zabytki gmin Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk oraz miasta Wąbrzeźno. Prosimy o przesłanie fotografii drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

W tytule e-maila należy wpisać: „Kalendarz LGD 2021”. W wiadomości należy podać imię i nazwisko autora, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz miejsce, w którym zostało wykonane zdjęcie.

Parametry zdjęć w wersji elektronicznej: format JPG, rozmiar minimum 10 MPX, tj. zdjęcie powinno posiadać wymiar minimum 2600 pikseli na krótszym boku.

Osoba udostępniająca zdjęcie/zdjęcia potwierdza, że materiał fotograficzny jest jej własnością oraz wyraża zgodę na jego nieodpłatną publikację, a także, że przysługują jej prawa do zdjęć w pełnym zakresie.  

sowa 2Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

Dzisiejsze (23 listopada) spotkanie z naszą e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego, której tematem będą moralne rozterki bohaterów literackich i filmowych. Uczniom mającym problemy z gramatyką rodzimego języka polecamy zajęcia powtórkowe, które będą okazją, by opanować umiejętność rozbioru gramatycznego zdania. W planie także lekcja wiedzy o społeczeństwie, mowa będzie o organizacjach pozarządowych i ich działalności. Miłośnikom historii proponujemy opowieść o imperializmie na przełomie XIX i XX wieku.

Czytaj więcej...

grzyby20 listopada złożyliśmy wniosek o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioskowana kwota wsparcia to blisko 222 000,00 zł. Wniosek jest konsekwencją zawartego w październiku porozumienia o wspólnej realizacji projektu współpracy między czterema partnerami: Stowarzyszeniem LGD Ziemia Wąbrzeska, LGD "Podgrodzie Toruńskie", Stowarzyszeniem LGD Ziem Dobrzyńskich Region Południe oraz Stowarzyszeniem LGD "Dolina Drwęcy". Umowa określa zasady i sposób realizacji krajowego projektu współpracy pt. „Rzuć wszystko, idź na grzyby! – przygotowanie i wydanie elektronicznego przewodnika i publikacji oraz wykonanie materiałów promocyjnych”.

Czytaj więcej...

krzewW imieniu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zachęcamy do udziału w szkoleniu - webinarium „Krzewy i drzewa owocowe mało znane – śliwy, dereń, jabłonie”. Celem szkolenia jest zapoznanie z odmianami drzew i krzewów - śliw, derenia i jabłoni, które są mało znane a rodzą smaczne, bogate w składniki odżywcze owoce, nadające się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak też na przetwory.

W ogromnej większości te ciekawe drzewa i krzewy owocowe posiadają też liczne walory ozdobne, wiele z nich jest mało wymagających i wysoce mrozoodpornych. Szkolenie będzie opierało się o filmy edukacyjne nakręcone w sadzie doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Dodatkowo mgr Grzegorz Hodun z Zakładu Zasobów Genowych Roślin Ogrodniczych (Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach) przeprowadzi wykład „Projektowanie i zakładanie sadów tradycyjnych” i odpowie na Państwa pytania.

Czytaj więcej...

hat13 listopada została opublikowana lista stypendystów, którzy otrzymali stypendia na drugi rok studiów w programie PRYMUS na rok akademicki 2020/2021. Ogłoszone zostały również wyniki stypendiów korporacyjnych adresowanych do studentów III lub IV roku, które odbyły się w ramach konkursu EKONOMIA+ Narodowego Banku Polskiego i konkursu stypendialnego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Laureaci konkursów otrzymają roczne stypendium w wysokości 5.000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Bardzo cieszymy się, widząc na listach stypendystów na II oraz III i IV studiów - aż 5 osób, którym nie tak dawno temu nasza organizacja udzieliła rekomendacji do udziału w Programie Stypendiów Pomostowych, a tym samym dając przepustkę do ubiegania się o stypendia na kolejne lata studiów. Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom! Jesteście dowodem na to, że wytrwała nauka i ciężka praca popłaca!

Wszystkie listy stypendystów dostępne są poniżej.

Czytaj więcej...

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Prześlij zdjęcie do ...

Jak co roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa ...

E-szkoła na popołudnia

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? ...

Współpraca z grzybami w ...

20 listopada złożyliśmy wniosek o przyznanie ...

Webinarium o krzewach i ...

W imieniu Centrum Doradztwa Rolniczego w ...

Scroll to top

logo 2