#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 28 Styczeń 2023    |    Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

Rzuc wszystko idz na grzybyPrzypominamy, że w Google Play dostępna jest aplikacja mobilna „Rzuć wszystko, idź na grzyby”, która jest efektem realizacji projektu współpracy pn. „Rzuć wszystko, idź na grzyby! – przygotowanie i wydanie elektronicznego przewodnika i publikacji oraz wykonanie materiałów promocyjnych”. Aplikacja zintegrowana jest z drukowanym albumem, który jest połączeniem przewodnika po temacie grzybobrania, poradnika kulinarnego i atlasu grzybów.

Bezpłatną aplikację można pobrać pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.emsoft.pwrgrzyby&hl=pl

Aplikacja oprowadza nas po terenie sąsiadujących ze sobą, lokalnych grupach działania z terenu województwa kujawsko-pomorskiego: Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe, Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie” i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”. Na terenie tym znajdują się zasoby leśne sześciu nadleśnictw: Nadleśnictwa Toruń, Golub-Dobrzyń, Dobrzejewice, Skrwilno, Gniewkowo i Cierpiszewo.

W dzisiejszym, zagonionym świecie, wyprawa na grzybobranie to często tylko jednostkowa, rzadka przygoda. Szkoda, bo grzybobranie to wyjątkowo zdrowa forma ruchu, okazja do aktywnego odpoczynku, bliższego kontaktu z przyrodą, szansa na urozmaicenie swojego menu. Lasy w tej części Polski dają możliwość rozwijania tej pasji do najwyższego poziomu. Dowodem fascynujący związek Jacka Beszczyńskiego - barda, poety, tłumacza - właśnie z tymi lasami. Zna je doskonale, w sezonie potrafi tygodniami codziennie odwiedzać swoje miejsca grzybowe właśnie w tym regionie. Jak ciągle zastrzega, nie jest mykologiem, nie jest naukowcem, nie uznaje się za fachowca znającego dziesiątki gatunków grzybów. Ba, zbiera tylko kilka najpopularniejszych. Ale jest praktykiem potrafiącym właśnie w tych lasach w zaledwie trzy godziny zebrać 400 prawdziwków. Jego rady i spostrzeżenia godne są lektury.

Aplikacja jest kompatybilna z drukowanym albumem pod tym samym tytułem. Po zeskanowaniu oznaczonych w albumie zdjęć obraz zmienia się w film. Można obejrzeć przepisy kulinarne przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Oprócz filmików możemy również obejrzeć dodatkowe galerie zdjęć.

Aby podsumować zdobytą wiedzę zachęcamy do rozwiązania zawartego w aplikacji Quizu. W zależności od ilości zdobytych punktów, można zdobyć odznakę i podzielić się wynikiem ze znajomymi.

Zachęcamy do pobrania!

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Konkurs dla Kół Gospodyń ...

Rusza nabór do III edycji Konkursu dla ...

Włącz się w ...

Zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli ...

Inicjuj z FIO 3.0

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ...

Pobierz aplikację „Rzuć ...

Przypominamy, że w Google Play dostępna jest ...

Scroll to top

logo 2