#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 10 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

las 2Dofinansowanie w ramach „Wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska” z budżetu PROW 2014-2020, jest przeznaczone dla posiadaczy lasów prywatnych. Obejmuje inwestycje w drzewostany, które mają od 11 do 60 lat. Wsparcie można otrzymać do takich zadań, jak:

• przebudowa składu gatunkowego drzewostanu przez:
- wprowadzenie drugiego piętra w drzewostanie, gdy średni wiek gatunku dominującego w drzewostanie mieści się w przedziale od 30 do 50 lat,
- dolesienie luk w drzewostanie – gdy średni wiek gatunku dominującego wynosi od 21 do 60 lat;

• zróżnicowanie struktury drzewostanu przez wprowadzenie podszytu – gdy średni wiek gatunku dominującego w drzewostanie mieści się w przedziale od 30 do 60 lat;
• założenie remizy – wprowadzenie na danym obszarze (ogrodzonym i o powierzchni co najmniej 10 arów) gatunków i krzewów o dużym znaczeniu biocenotycznym w drzewostanie, w którym średni wiek gatunku dominującego mieści się w przedziale od 30 do 60 lat;
• czyszczenie późne – cięcia pielęgnacyjne wykonane w drzewostanie, w którym średni wiek gatunku dominującego mieści się w przedziale od 11 do 20 lat; • zabiegi ochronne przed zwierzyną:

- ogrodzenie remizy,

- zabezpieczenie drzewek osłonkami czy repelentami – w przypadku przebudowy składu gatunkowego czy zróżnicowania struktury drzewostanu.

Wysokość pomocy jest uzależniona od rodzaju inwestycji oraz warunków, w jakich ma być realizowana. Wynosi od 8,82 zł za metr bieżący w przypadku ogrodzenia remizy siatką o wysokości co najmniej 2 m, do ponad 14 tys. zł/ha za przebudowę składu gatunkowego drzewostanu, polegającą na dolesianiu luk na powierzchni o nachyleniu powyżej 12°.

Wnioski o przyznanie wsparcia będzie można składać do końca grudnia 2021 roku we właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę właściciela lasu biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty będzie można dostarczać także za pośrednictwem Poczty Polskiej lub elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/arimr/rusza-pomoc-na-inwestycje-w-lasach-prywatnych

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Zwiedzaj region z ...

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zachęca ...

Konkurs „Moje własne ...

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział ...

3mamy lato w podróży na ...

30 lipca 2022 r. na antenie TVP Bydgoszcz o godz. ...

Stypendium na II rok ...

Jak co roku, stypendyści którzy otrzymali ...

Scroll to top

logo 2