#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 24 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

bag gLokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska ogłosi niebawem kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022. Jeszcze w I kwartale tego roku mieszkańcy obszaru objętego strategią będą mogli się ubiegać o premie na podjęcie działalności gospodarczej.

Zgodnie z aktualnym postępem wdrażania strategii w ramach naboru udostępniona zostanie pula 167 205,00 Euro, a tym samym możliwe będzie przyznanie 8 premii w wysokości około 80 000,00 zł każda.

Jakie korzyści i zobowiązania niosą środki udostępnione w naborze?

– Premia dla osób podejmujących działalność gospodarczą niesie za sobą obowiązek stworzenia miejsca pracy i jego utrzymania przez okres 2 lat, licząc od dnia płatności końcowej. Stworzenie miejsca pracy jest realizowane poprzez samozatrudnienie lub zatrudnienie innej osoby.

Na co można przeznaczyć premię na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

– Premia na podjęcie działalności gospodarczej może być przeznaczona na poniesienie kosztów ogólnych, tj. związanych z wydatkami dot. budowy, maszyn, takimi jak honoraria architektów, inżynierów, opłaty za konsultacje, opłaty za doradztwo w zakresie zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego, w tym studia wykonalności – do 10% kosztów kwalifikowanych. Możliwy jest zakup robót budowlanych lub usług, zakup lub rozwój oprogramowania komputerowego oraz zakupu patentów, licencji lub wynagrodzeń za przeniesienie autorskich praw majątkowych lub znaków towarowych, także najem lub dzierżawa maszyn, wyposażenia lub nieruchomości, jak również zakup nowych maszyn lub wyposażenia. Osoba, która otrzyma premię, może również zakupić środek transportu, z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób łącznie z kierowcą.

Wnioskodawcy z całego obszaru objętego strategią będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w okresie naboru wniosków bezpośrednio w Biurze LGD, które mieści się w Wąbrzeźnie, przy ulicy Grudziądzkiej 9. Mając na uwadze liczbę zakażeń koronawirusem, w kwestiach informacyjnych uprzejmie prosimy o korzystanie wyłącznie z bezpiecznych kanałów komunikacji (korespondencja elektroniczna, rozmowy telefoniczne) z pracownikami Biura LGD Ziemia Wąbrzeska. Godziny funkcjonowania Biura pozostają bez zmian – pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 7:15 – 15:15.

Koronawirus

koronawirus3

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Kujawsko-Pomorskie Dni ...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ...

Bitwa Regionów

Rozpoczęła się kolejna VII edycja konkursu ...

60 tys. zł na ...

Oddziały regionalne ARiMR rozpoczęły przyjmowanie ...

XXI edycja Programu ...

Informujemy tegorocznych absolwentów ...

Scroll to top

logo 2