Skip to main content
#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE
#PROJEKTY SPOŁECZNE
#WSPARCIE BIZNESU
#INICJATYWY KULTURALNE

Pobierz aplikację „Rzuć wszystko, idź na grzyby”

Kategoria: Aktualności
Opublikowane: 16 styczeń 2023
Utworzone: 16 styczeń 2023
Odsłony: 600

Rzuc wszystko idz na grzybyPrzypominamy, że w Google Play dostępna jest aplikacja mobilna „Rzuć wszystko, idź na grzyby”, która jest efektem realizacji projektu współpracy pn. „Rzuć wszystko, idź na grzyby! – przygotowanie i wydanie elektronicznego przewodnika i publikacji oraz wykonanie materiałów promocyjnych”. Aplikacja zintegrowana jest z drukowanym albumem, który jest połączeniem przewodnika po temacie grzybobrania, poradnika kulinarnego i atlasu grzybów.

Bezpłatną aplikację można pobrać pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.emsoft.pwrgrzyby&hl=pl

Aplikacja oprowadza nas po terenie sąsiadujących ze sobą, lokalnych grupach działania z terenu województwa kujawsko-pomorskiego: Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe, Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie” i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”. Na terenie tym znajdują się zasoby leśne sześciu nadleśnictw: Nadleśnictwa Toruń, Golub-Dobrzyń, Dobrzejewice, Skrwilno, Gniewkowo i Cierpiszewo.

W dzisiejszym, zagonionym świecie, wyprawa na grzybobranie to często tylko jednostkowa, rzadka przygoda. Szkoda, bo grzybobranie to wyjątkowo zdrowa forma ruchu, okazja do aktywnego odpoczynku, bliższego kontaktu z przyrodą, szansa na urozmaicenie swojego menu. Lasy w tej części Polski dają możliwość rozwijania tej pasji do najwyższego poziomu. Dowodem fascynujący związek Jacka Beszczyńskiego - barda, poety, tłumacza - właśnie z tymi lasami. Zna je doskonale, w sezonie potrafi tygodniami codziennie odwiedzać swoje miejsca grzybowe właśnie w tym regionie. Jak ciągle zastrzega, nie jest mykologiem, nie jest naukowcem, nie uznaje się za fachowca znającego dziesiątki gatunków grzybów. Ba, zbiera tylko kilka najpopularniejszych. Ale jest praktykiem potrafiącym właśnie w tych lasach w zaledwie trzy godziny zebrać 400 prawdziwków. Jego rady i spostrzeżenia godne są lektury.

Aplikacja jest kompatybilna z drukowanym albumem pod tym samym tytułem. Po zeskanowaniu oznaczonych w albumie zdjęć obraz zmienia się w film. Można obejrzeć przepisy kulinarne przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Oprócz filmików możemy również obejrzeć dodatkowe galerie zdjęć.

Aby podsumować zdobytą wiedzę zachęcamy do rozwiązania zawartego w aplikacji Quizu. W zależności od ilości zdobytych punktów, można zdobyć odznakę i podzielić się wynikiem ze znajomymi.

Zachęcamy do pobrania!