Projekt „LiBri” – trwa rekrutacja dla lokalnych partnerstw
Trwa rekrutacja do projektu „LiBri”, w którym będziemy wspierać partnerstwa bibliotek, samorządów oraz innych współpracujących organizacji w tworzeniu lokalnych strategii integracji. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 stycznia 2025 r. Serdecznie zapraszamy.
Projekt „LiBr”i jest próbą odpowiedzi na jedno z największych wyzwań, z jakim mierzą się obecnie społeczeństwa europejskie, w tym Polska: skuteczną integrację osób z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa w lokalnym środowisku. Naszym celem jest pomoc w opracowaniu i wdrożeniu lokalnych strategii, które – korzystając z doświadczeń i potencjału bibliotek publicznych – będą wzmacniać procesy integracji osób spoza Unii Europejskiej (tzw. obywateli państw trzecich).
Do udziału w projekcie zapraszamy partnerstwa lokalne, w skład których wchodzą biblioteki publiczne, jednostki samorządu terytorialnego (gminy lub powiatu) oraz organizacje pozarządowe i/lub grupy nieformalne działające lokalnie z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.
Oferujemy wsparcie eksperckie, w tym m.in. szkolenia, analizy powstających dokumentów, konsultacje i indywidualną opiekę dla każdego partnerstwa na każdym etapie pracy nad lokalną strategią integracji.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 24 stycznia 2025 r. za pośrednictwem formularza online dostępnego pod adresem: https://forms.office.com/e/Gvp3rZUrjA.
Do 31 stycznia 2025 r. zorganizowane zostaną spotkania online z osobami reprezentującymi wybrane partnerstwa.
Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną do 10 lutego 2025 r.
Więcej informacji:
- projekcie „LiBri”: https://www.libri.org.pl
- o rekrutacji do projektu (z dokumentacją projektową): https://www.libri.org.pl/ruszyla-rekrutacja-do-projektu-libri
***
Projekt „LiBri: biblioteki i lokalne partnerstwa na rzecz integracji i włączenia osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Europie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji 2021-2027. Projekt jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Bibliothèques Sans Frontières (BSF, lider, Francja) i włoski oddział BSF Italia, Association Nationale des Villes et Territoires Accueillants (ANVITA, Francja), Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC, Łotwa), European Bureau of Library, Information and Documentation (EBLIDA, Holandia), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI, Polska), Asociația Comunitățile Viitorului (ACV, Rumunia).
W Polsce projekt koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Więcej informacji: