Skip to main content
#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE
#PROJEKTY SPOŁECZNE
#WSPARCIE BIZNESU
#INICJATYWY KULTURALNE

„W moim domu nic się nie marnuje” – konkurs dla KGW

Kategoria: Aktualności
Opublikowane: 23 czerwiec 2022
Utworzone: 23 czerwiec 2022
Odsłony: 806

KGWMinisterstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprasza członków Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”. Podstawowym zadaniem uczestników jest opisanie ekopraktyki, przyczyniającej się do ochrony klimatu, którą warto wdrożyć we własnym domu. Prace konkursowe można zgłaszać do 22 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 10 sierpnia.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja właściwych zachowań ekologicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, a także zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu, które można w prosty sposób wprowadzać we własnych domach. Ponadto konkurs ma również na celu:

• zwrócenie uwagi członków gospodarstw na kwestie zmian klimatu i zachęcenie ich do poszerzania wiedzy w tym zakresie.
• umożliwienie w prosty, przyjemny i kreatywny sposób zaangażowania się w tworzenie treści edukacyjnych nt. konieczności codziennego dbania o klimat, co w przyszłości może przyczynić się do większego, społecznego zaangażowania w inicjatywy proekologiczne.

Zasady konkursu i wymagania dla pracy konkursowej:

1. Konkurs polega na przygotowaniu pracy konkursowej w formie opisu ekopraktyki (działania, które wywierają pozytywny wpływ na klimat), którą warto wdrożyć w domu w celu m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp.
2. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu we własnym domu.
3. Długość opisu wdrożonej ekopraktyki nie może przekraczać 3 tysięcy znaków licząc ze spacjami.
4. W przypadku ekopraktyki napisanej odręcznie, opis musi zmieścić się na jednej stronie A4.
5. W zgłoszeniu powinien znaleźć się:
• opis ekopraktyki,
• wyjaśnienie na czym ona polega,
• jakie daje rezultaty,
• powody, dla których warto ją wdrożyć.
6. Zabronione jest stosowanie zabiegów polegających na łączeniu elementów pochodzących z innych źródeł np. fragmentów treści lub zdjęć. Poszczególne zasady i szczegóły dotyczące ekopraktyki muszą zostać samodzielnie opisane przez Członków Kół Gospodyń Wiejskich.

Zgłoszenie do konkursu polega na przesłaniu zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo listem poleconym na adres: 38PR& Content Communication Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 47/49, 97-729 Łódź z dopiskiem „Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich”.

Każde Koło Gospodyń Wiejskich może przesłać maksymalnie trzy Zgłoszenia:

Zwycięskie zgłoszenia otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe:

1. miejsce – 9 500 zł
2. miejsce – 6 500 zł
3. miejsce – 3 000 zł

Nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia zostaną umieszczone w e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”. Każda ekopraktyka zostanie podpisana nazwą Koła, które dokonało zgłoszenia. Ebook zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii „Nasz Klimat”: www.naszklimat.gov.pl. W razie pytań dotyczących Konkursu zachęcamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji dotyczących konkursu znajdziecie Państwo w Regulaminie na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-w-moim-domu-nic-sie-nie-marnuje?fbclid=IwAR2rp2qyeB7dsCODmLzE7_rMdChjxXRdjzqmrPFBL9QjPPo1egIb4H3Fkfc.