#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 30 Listopad 2023    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

book 419 października została opublikowana lista stypendystów, którzy otrzymali stypendia na drugi rok studiów w programie PRYMUS w roku akademickim 2023/2024. Ogłoszone zostały również wyniki stypendiów korporacyjnych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności adresowanych do studentów III lub IV roku, w ramach XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Laureaci konkursów otrzymają roczne stypendium w wysokości 7.000 zł., wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 700 zł.

Bardzo cieszymy się, widząc na listach stypendystów na II rok studiów aż 3 osoby, którym nie tak dawno temu nasza organizacja udzieliła rekomendacji do udziału w Programie Stypendiów Pomostowych, a tym samym dając przepustkę do ubiegania się o stypendia na kolejne lata studiów. Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom! Jesteście dowodem na to, że wytrwała nauka i ciężka praca popłaca!

Wszystkie listy stypendystów dostępne są poniżej:

https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-ii-rok/wyniki-rekrutacji/
https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-iii-i-iv-rok/stypendium-polsko-amerykanskiej-fundacji-wolnosci/wyniki-rekrutacji-stypendium-polsko-amerykanskiej-fundacji-wolnosci/

Program Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny, w ramach którego studenci pochodzący ze wsi i małych miast, z niezamożnych rodzin, mogą otrzymać stypendium na I rok studiów oraz wsparcie finansowe w dalszych latach edukacji akademickiej. Jak w praktyce można ubiegać się o stypendia na kolejne lata studiów? Osoby zainteresowane tym tematem, prosimy o zapoznanie się z niżej przedstawionymi informacjami.

Stypendium naukowe na II rok studiów to forma wsparcia dla stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych - studentów objętych Programem podczas I roku studiów. Stypendia przyznawane są w ramach ogłaszanego w lipcu każdego roku konkursu PRYMUS, do którego przystąpić mogą wszyscy stypendyści pomostowi. Tym, którzy osiągną po I roku studiów najlepsze wyniki w nauce, przyznawane jest stypendium na II rok studiów.

Stypendyści, którzy otrzymywali stypendia pomostowe na I roku studiów mogą również starać się o stypendia korporacyjne przyznawane na III lub IV rok jednolitych studiów magisterskich lub studiów I stopnia albo I rok studiów II stopnia. Stypendia przyznawane są studentom wybranych kierunków studiów na podstawie konkursów, w których wyłonieni zostają studenci o najwyższej średniej ocen z całego dotychczasowego toku studiów. W ramach stypendiów korporacyjnych odbywa się kilka konkursów adresowanych do studentów określonych dyscyplin/kierunków studiów.

Stypendia Narodowego Banku Polskiego EKONOMIA+ adresowane są do stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych, będących jednocześnie stypendystami Narodowego Banku Polskiego, studiujących na kierunkach z zakresu ekonomii i finansów, którzy w toku studiów uzyskali średnią nie niższą niż 4,0. Stypendium otrzymują studenci o najwyższej średniej spełniający wszystkie warunki formalne.

Natomiast stypendia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności adresowane są do wszystkich stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych studiujących na kierunkach: nauka o zarządzaniu i jakości oraz inżynieria środowiska, którzy w toku studiów uzyskali średnią nie niższą niż 4,0.

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Kulturalnie zdrowo i sportowo

kulturalnie zdrowo sportowo

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Odtwarzanie potencjału ...

Do 29 grudnia 2023 r. rolnicy, którzy ...

Interwencje ...

Do 18 stycznia 2024 r. hodowcy pszczół, ...

„Kujawsko-Pomorskim ...

Publikacja pn. „Kujawsko-Pomorskim Szlakiem ...

Ogłoszenie o likwidacji ...

Fundacja Lokalna Grupa Działania WIECZNO w ...

Scroll to top

logo 2