#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

Newsletter

 

book 419 października została opublikowana lista stypendystów, którzy otrzymali stypendia na drugi rok studiów w programie PRYMUS w roku akademickim 2023/2024. Ogłoszone zostały również wyniki stypendiów korporacyjnych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności adresowanych do studentów III lub IV roku, w ramach XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Laureaci konkursów otrzymają roczne stypendium w wysokości 7.000 zł., wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 700 zł.

Bardzo cieszymy się, widząc na listach stypendystów na II rok studiów aż 3 osoby, którym nie tak dawno temu nasza organizacja udzieliła rekomendacji do udziału w Programie Stypendiów Pomostowych, a tym samym dając przepustkę do ubiegania się o stypendia na kolejne lata studiów. Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom! Jesteście dowodem na to, że wytrwała nauka i ciężka praca popłaca!

Wszystkie listy stypendystów dostępne są poniżej:

https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-ii-rok/wyniki-rekrutacji/
https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-iii-i-iv-rok/stypendium-polsko-amerykanskiej-fundacji-wolnosci/wyniki-rekrutacji-stypendium-polsko-amerykanskiej-fundacji-wolnosci/

Program Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny, w ramach którego studenci pochodzący ze wsi i małych miast, z niezamożnych rodzin, mogą otrzymać stypendium na I rok studiów oraz wsparcie finansowe w dalszych latach edukacji akademickiej. Jak w praktyce można ubiegać się o stypendia na kolejne lata studiów? Osoby zainteresowane tym tematem, prosimy o zapoznanie się z niżej przedstawionymi informacjami.

Stypendium naukowe na II rok studiów to forma wsparcia dla stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych - studentów objętych Programem podczas I roku studiów. Stypendia przyznawane są w ramach ogłaszanego w lipcu każdego roku konkursu PRYMUS, do którego przystąpić mogą wszyscy stypendyści pomostowi. Tym, którzy osiągną po I roku studiów najlepsze wyniki w nauce, przyznawane jest stypendium na II rok studiów.

Stypendyści, którzy otrzymywali stypendia pomostowe na I roku studiów mogą również starać się o stypendia korporacyjne przyznawane na III lub IV rok jednolitych studiów magisterskich lub studiów I stopnia albo I rok studiów II stopnia. Stypendia przyznawane są studentom wybranych kierunków studiów na podstawie konkursów, w których wyłonieni zostają studenci o najwyższej średniej ocen z całego dotychczasowego toku studiów. W ramach stypendiów korporacyjnych odbywa się kilka konkursów adresowanych do studentów określonych dyscyplin/kierunków studiów.

Stypendia Narodowego Banku Polskiego EKONOMIA+ adresowane są do stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych, będących jednocześnie stypendystami Narodowego Banku Polskiego, studiujących na kierunkach z zakresu ekonomii i finansów, którzy w toku studiów uzyskali średnią nie niższą niż 4,0. Stypendium otrzymują studenci o najwyższej średniej spełniający wszystkie warunki formalne.

Natomiast stypendia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności adresowane są do wszystkich stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych studiujących na kierunkach: nauka o zarządzaniu i jakości oraz inżynieria środowiska, którzy w toku studiów uzyskali średnią nie niższą niż 4,0.

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Ostatnie wiadomości

„Strażacy w akcji”

Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława ...

Paszport turystyczny

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Paszportu ...

Stypendium na II, III, i ...

Jak co roku, stypendyści którzy otrzymali ...

Prześlij zdjęcie do ...

W związku z tegorocznymi obchodami 20-lecia ...

Scroll to top

logo 2