Skip to main content
#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE
#PROJEKTY SPOŁECZNE
#WSPARCIE BIZNESU
#INICJATYWY KULTURALNE

Wyrównaj szanse

Kategoria: Aktualności
Opublikowane: 27 sierpień 2020
Utworzone: 27 sierpień 2020
Odsłony: 1258

pgrs„Równać szanse” to konkurs grantowy dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Równać Szanse to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a jego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Partnerem regionalnym jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, które obejmuje swoim zasięgiem teren północno-wschodniej Polski.

Cel konkursu?

Celem Regionalnego Konkursu Grantowego jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku, oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów. Dotacje przyznawane są na projekty współtworzone przez młodzież i przez nią realizowane. Celem projektów jest rozwój kompetencji społecznych, zaś tematem przewodnim może być teatr, taniec, muzyka, film, historia czy inny pomysł, który wynika z potrzeb i pasji młodych ludzi.

Do kiedy trwa konkurs?

Wnioski w konkursie przyjmowane są do 27.10.2020 do godz. 12:00 wyłącznie przez generator wniosków dostępny na stronie https://bit.ly/RKG_RownacSzanse2020: Tam też znajdują się dokumenty konkursowe: zasady konkursu, wzór wniosku i kryteria oceny merytorycznej.

W jakiej wysokości są przyznawane granty?

Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat. Dofinansowane projekty będą realizowane od 1 lutego do 31 lipca 2021 r.

Kto może ubiegać się o dotacje?

O dotację mogą ubiegać się następujące instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:
• powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
• miejskie i gminne domy kultury,
• organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
• Ochotnicze Straże Pożarne,
• nieformalne grupy dorosłych.

Kim są uczestnicy?

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.

Zapraszamy do kontaktu:

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Paweł Wilk, tel. 796-538-105, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kinga Buńda, tel. 518-162-431, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

RS 2020 spotkania
RS 2020 info