#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

BSRBSR, czyli technika Body Stress Release, wspiera ludzki organizm w wykorzystywaniu wrodzonej zdolności do samoleczenia i utrzymania dobrej kondycji. Jak podkreślają zwolennicy tej metody, jest to możliwe dzięki uwalnianiu z ciała nagromadzonego stresu, który wywoływał uczucie zmęczenia, napięcie, brak energii i chęci do życia, a także bóle głowy, pleców czy poczucie odrętwienia.
Choć sesja BSR trochę przypomina masaż, to niewiele ma z nim wspólnego. To łagodny zabieg, podczas którego lokalizowane są obszary i kierunki napięcia w naszym organizmie. Wykorzystuje przy tym mechanizm biologicznego sprzężenia zwrotnego. Osobie poddającej się zabiegowi specjalista dostarcza bodźców w postaci lekkiego, lecz zdecydowanego nacisku, przebiegającego dokładnie w tym kierunku, jaki jest niezbędny, aby pobudzić ciało do uwolnienia nagromadzonego napięcia. Od niedawna mieszkańcami Czystochlebia są Andy Bengsch i Agata Sołtyszewska-Bengsch.

Sympatyczne holendersko-polskie małżeństwo od 2010 roku zajmuje się raktykowaniem idei BSR. Po odbyciu specjalistycznego szkolenia w BSR Academy w Republice Południowej Afryki, państwo Bengsch zdobyli odpowiednie umiejętności, potwierdzone certyfikatem. Do osiedlenia się w Polsce skłoniła ich sytuacja rodzinna. A ponieważ właśnie w Czystochlebiu brat pani Agaty wypatrzył urokliwą działkę, to właśnie na niej małżonkowie postawili swój dom.

Pani Agata jest absolwentką wydziału rehabilitacji na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Po studiach wraz z mężem zamieszkała w Holandii, gdzie Andy Bengsch przez niemal trzydzieści lat był nauczycielem i dyrektorem szkoły dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Od kilku lat pracuje też jako specjalista Body Stress Release.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na BSR?
- Body Stress Release to unikalna, uzupełniająca technika zdrowotna, która została opracowana w latach osiemdziesiątych XX wieku w RPA przez Gail i Ewalda Meggersee. Obecnie jest praktykowana na całym świecie. Potrzeba jej rozwinięcia zrodziła się z wyniszczającego bólu Ewalda Meggersee, jaki odczuwał po wypadku, który przeżył w dzieciństwie (w wieku pięciu lat spadł z drzewa) - wyjaśniają państwo Bengsch. - W Holandii działa ponad stu specjalistów zajmujących się BSR. W Polsce, jak do tej pory, jesteśmy jedyni - dodają.
Propagatorzy Body Stress Release zastrzegają, że technika ta nie stawia diagnozy ani nie leczy jakiegokolwiek schorzenia. - Proces uwalniania nagromadzonego napięcia zawsze zaczynamy trzema sesjami: 1, 4 i 11 dnia, ponieważ napięcia są ułożone warstwami. W odniesieniu do techniki BSR najchętniej używamy określenia "zabiegi komplementarne, uzupełniające" - zaznacza Andy Bengsch. - Ponieważ leki przeciwbólowe nie leczą, a tylko chwilowo maskują ból, to uzupełnieniem jest ta alternatywna metoda. Ból jest ważnym sygnałem, który wymaga odpowiedniego podejścia, stworzenia organizmowi odpowiednich warunków. Wtedy ból znika bez żadnych środków chemicznych - dopowiada pani Agata. -
My jedynie aktywujemy organizm, aby zrobił to, co sam potrafi. Podczas sesji BSR usuwamy "zaległe" napięcia, a jednocześnie w trakcie rozmowy uwrażliwiamy daną osobę, jakich zachowań powinna unikać.
Body Stress Release oferuje łagodny i skuteczny sposób na uwolnienie ludzkiego ciała z nagromadzonego napięcia, aktywując w ten sposób proces przywracający i wzmacniający naturalną zdolność organizmu do samouzdrawiania. Właśnie to nagromadzone napięcie może być przyczyną dyskomfortu lub innych objawów, których współczesny człowiek coraz częściej doświadcza. Obecnie dosyć powszechne są takie dolegliwości jak: bóle pleców i szyi, bóle głowy, rwa kulszowa, fibromialgia (schorzenie reumatyczne), skurcze, zaparcia, lęk, sztywność podczas wstawania z łóżka czy zawroty głowy.
Technikę BSR można stosować zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. W zasadzie nie ma dla niej przeciwwskazań. - Ewentualnie w przypadku osób, które są świeżo po jakichś urazach czy zabiegach, należy odczekać, aby wydobrzały - mówi pan Andy. Jeżeli ktoś chciałby poznać więcej szczegółów na temat Body Stress Release, może skorzystać z zaproszenia na spotkanie państwa Bengsch. W czwartek 7 lutego w Wąbrzeskim Domu kultury o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego poznać będzie można odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące BSR.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Posiedzenie Rady ...

Informujemy, że 27 sierpnia 2019 r. odbędzie się ...

Zapraszamy na dożynki!

Już niebawem - w sobotę 24 sierpnia rolnicy z ...

Nabór wniosków za nami

W dniach 8-22 lipca prowadziliśmy nabór ...

5 000 na kulturalny grant

Reprezentujesz sektor kultury lub oświaty i masz ...

Scroll to top

logo 2