#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 20 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

BSRBSR, czyli technika Body Stress Release, wspiera ludzki organizm w wykorzystywaniu wrodzonej zdolności do samoleczenia i utrzymania dobrej kondycji. Jak podkreślają zwolennicy tej metody, jest to możliwe dzięki uwalnianiu z ciała nagromadzonego stresu, który wywoływał uczucie zmęczenia, napięcie, brak energii i chęci do życia, a także bóle głowy, pleców czy poczucie odrętwienia.
Choć sesja BSR trochę przypomina masaż, to niewiele ma z nim wspólnego. To łagodny zabieg, podczas którego lokalizowane są obszary i kierunki napięcia w naszym organizmie. Wykorzystuje przy tym mechanizm biologicznego sprzężenia zwrotnego. Osobie poddającej się zabiegowi specjalista dostarcza bodźców w postaci lekkiego, lecz zdecydowanego nacisku, przebiegającego dokładnie w tym kierunku, jaki jest niezbędny, aby pobudzić ciało do uwolnienia nagromadzonego napięcia. Od niedawna mieszkańcami Czystochlebia są Andy Bengsch i Agata Sołtyszewska-Bengsch.

Sympatyczne holendersko-polskie małżeństwo od 2010 roku zajmuje się raktykowaniem idei BSR. Po odbyciu specjalistycznego szkolenia w BSR Academy w Republice Południowej Afryki, państwo Bengsch zdobyli odpowiednie umiejętności, potwierdzone certyfikatem. Do osiedlenia się w Polsce skłoniła ich sytuacja rodzinna. A ponieważ właśnie w Czystochlebiu brat pani Agaty wypatrzył urokliwą działkę, to właśnie na niej małżonkowie postawili swój dom.

Pani Agata jest absolwentką wydziału rehabilitacji na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Po studiach wraz z mężem zamieszkała w Holandii, gdzie Andy Bengsch przez niemal trzydzieści lat był nauczycielem i dyrektorem szkoły dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Od kilku lat pracuje też jako specjalista Body Stress Release.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na BSR?
- Body Stress Release to unikalna, uzupełniająca technika zdrowotna, która została opracowana w latach osiemdziesiątych XX wieku w RPA przez Gail i Ewalda Meggersee. Obecnie jest praktykowana na całym świecie. Potrzeba jej rozwinięcia zrodziła się z wyniszczającego bólu Ewalda Meggersee, jaki odczuwał po wypadku, który przeżył w dzieciństwie (w wieku pięciu lat spadł z drzewa) - wyjaśniają państwo Bengsch. - W Holandii działa ponad stu specjalistów zajmujących się BSR. W Polsce, jak do tej pory, jesteśmy jedyni - dodają.
Propagatorzy Body Stress Release zastrzegają, że technika ta nie stawia diagnozy ani nie leczy jakiegokolwiek schorzenia. - Proces uwalniania nagromadzonego napięcia zawsze zaczynamy trzema sesjami: 1, 4 i 11 dnia, ponieważ napięcia są ułożone warstwami. W odniesieniu do techniki BSR najchętniej używamy określenia "zabiegi komplementarne, uzupełniające" - zaznacza Andy Bengsch. - Ponieważ leki przeciwbólowe nie leczą, a tylko chwilowo maskują ból, to uzupełnieniem jest ta alternatywna metoda. Ból jest ważnym sygnałem, który wymaga odpowiedniego podejścia, stworzenia organizmowi odpowiednich warunków. Wtedy ból znika bez żadnych środków chemicznych - dopowiada pani Agata. -
My jedynie aktywujemy organizm, aby zrobił to, co sam potrafi. Podczas sesji BSR usuwamy "zaległe" napięcia, a jednocześnie w trakcie rozmowy uwrażliwiamy daną osobę, jakich zachowań powinna unikać.
Body Stress Release oferuje łagodny i skuteczny sposób na uwolnienie ludzkiego ciała z nagromadzonego napięcia, aktywując w ten sposób proces przywracający i wzmacniający naturalną zdolność organizmu do samouzdrawiania. Właśnie to nagromadzone napięcie może być przyczyną dyskomfortu lub innych objawów, których współczesny człowiek coraz częściej doświadcza. Obecnie dosyć powszechne są takie dolegliwości jak: bóle pleców i szyi, bóle głowy, rwa kulszowa, fibromialgia (schorzenie reumatyczne), skurcze, zaparcia, lęk, sztywność podczas wstawania z łóżka czy zawroty głowy.
Technikę BSR można stosować zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. W zasadzie nie ma dla niej przeciwwskazań. - Ewentualnie w przypadku osób, które są świeżo po jakichś urazach czy zabiegach, należy odczekać, aby wydobrzały - mówi pan Andy. Jeżeli ktoś chciałby poznać więcej szczegółów na temat Body Stress Release, może skorzystać z zaproszenia na spotkanie państwa Bengsch. W czwartek 7 lutego w Wąbrzeskim Domu kultury o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego poznać będzie można odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące BSR.  

Nasza lokalizacja

Goście Online 

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Nabory wniosków

nabor wnioskow

RODO

Wnioski pisanie

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Niebawem warsztaty ...

27 lutego, w Wąbrzeskim Domu Kultury, odbędą się ...

Szkolenie „Social media ...

W dniu 12 lutego w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło ...

Z myślą o osobach ...

Aktywny i zaradny niepełnosprawny - taki tytuł ...

Walne obradowało

6 lutego br. odbyło się posiedzenie Walnego ...

Scroll to top

logo 2