#INWESTYCJE INFRASTRUKTURALNE    #PROJEKTY SPOŁECZNE    #WSPARCIE BIZNESU    #INICJATYWY KULTURALNE

Dzisiaj jest: 6 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Petra, Fryderyka, Artur

Miasto Wąbrzeźno

Gmina Dębowa Łąka

Gmina Książki

PRZYŁĄCZ SIĘ DO LGD

 

plakat festiwal WislyNajwiększy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, czyli piąta edycja kultowej imprezy odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia na trasie Włocławek - Toruń.

Jak informuje Organizator – Nadwiślańska Organizacja Turystyczna, Festiwal Wisły angażuje kolejne nadwiślańskie miejscowości, zaprasza Polaków nad rzekę i jest festiwalem płynącym. Prezentuje tradycyjne łodzie i statki rzeczne, nadwiślańską kulturę, tradycję, rzemiosło, sięga od historii, przez muzykę, aż po kulinaria.

W tym roku Festiwal Wisły rozpoczyna się 13 sierpnia we Włocławku. 14 sierpnia festiwalowa armada przepływa do Torunia, a zakończenie imprezy odbędzie się wieczorem 15 sierpnia w Toruniu. W programie przewidziano liczne atrakcje, w tym darmowe rejsy, Jarmark "Nadwiślańskie Smaki”, stoiska edukacyjne oraz rękodzieło. Odbędą się również regaty długodystansowe na Wiśle - impreza o tradycji sięgającej 1936 roku, a także „Flis św. Jakuba”, czyli przywrócenie Camino de Vistula – drogi wodnej do Santiago de Compostela używanej prze wiekami. Pojawi się po 500 latach „nasuta”, czyli średniowieczny statek transportowy, który spłynie wprost z toruńskiej bezcennej polichromii.

Ponadto parady dzienne i nocne, aleja muzeów prezentujących swe wiślane zbiory, gala konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu, inscenizacja frycowego połączona z barwnym przemarszem przez centrum Torunia, potańcówka nad Wisłą, jakiej nie było od dziesięcioleci oraz przepływanie Wisły wpław, czyli znak szczególny Festiwalu Wisły.

W imieniu Organizatora oraz licznego grona partnerów, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Wisły.

Szczegółowy program imprezy.

Nowa strategia rozwoju

konsultacje spoleczne

Nabory wniosków

nabor wnioskow

Stypendia pomostowe

Stypendia Pomostowe dla studentow

RPO WK-P 2014-2020

siegamy po wiecej

siegamy po wiecej 4

Projekty współpracy

Projekty współpracy

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn

Wdrażanie strategii

Unia Europejska

RODO

Wnioski pisanie

facebook

Plan komunikacji

Plan komunikacji

Ostatnie wiadomości

Webinarium dotyczące ...

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich ...

„Bezpiecznie na wsi mamy ...

Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia ...

Sprawozdanie zatwierdzone

28 września 2022 r. odbyło się Walne Zebranie ...

Powołano Lokalne ...

W dniu 26 września 2022r. powołano Lokalne ...

Scroll to top

logo 2